Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Софія Андрухович - НОВИЙ РОМАН «Амадока»: кохання, персонажі, біль

Буктюб
Опубліковано: 25 берез. 2020 р.
Українська письменниця, перекладачка й публіцистка. Народилася в Івано-Франківську в родині письменника Юрія Андруховича. Софія Андрухович — українська письменниця, перекладачка. Лауреатка Літературної премії імені Джозефа Конрада (2015). Найвідоміший твір «Фелікс Австрія» (2014) приніс авторці нагороди «ЛітАкцент» та «Книга року BBC» . Авторка прозових книжок "Літо Мілени"(2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їхніх чоловіків"(2005), "Сьомга"(2007) та численних публікацій у пресі.

Підпишіться на канал: https://www.youtube.com/channel/UCrAervu_vE5zGm2GMPJcttg?sub_confirmation=1

2016 року Софія Андрухович спільно з Мар'яною Прохасько написали дитячу книжку-картинку "Сузір'я Курки". Того ж року книжка увійшла до престижного каталогу в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури "Білі круки" (WhiteRavens 2017).

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.
Амадока — найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS

#СофіяАндрухович #Амадока #ВидавництвоСтарогоЛева #ВСЛ
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить