🖖Хочеш скласти ЗНО-2020 без труднощів? Написати власне висловлення на 20/20? Пиши твір до ЗНО разом із ZNOUA!
⬇️ Посиланням для тих, хто пише твір на 20 балів:
http://bit.ly/2TXBZN6
--------------------------------------------------------------------------------------
⬇️ Скористайся промокодом "YouTube", і отримай знижку 10% на варість 1 семестру онлайн-курсів: http://bit.ly/39RAGES
--------------------------------------------------------------------------------------
Привіт, друзі! Сьогодні розбираємося з темою з Історії України - це доба "Руїни".
З цього погляду, унікальною є доба Руїни (1657—1676 років) — величезної трагедії в історії нашого народу, коли він не тільки втратив реальний шанс створити свою державу, а й зазнав страшенних людських, матеріальних та духовних втрат. Наслідки цих втрат даються взнаки і сьогодні.
У справі державотворення неспроможною виявилася абсолютна більшість представникiв тогочасної верхівки суспільства — українська козацька старшина, хоча вона і висунула зі своїх лав талановитих керівників: Івана Виговського, Петра Дорошенка, Юрія Немирича... Але фатальною помилкою політичного істеблішменту України другої половини ХVII століття було те, що він будував державу виключно для себе. Державу станову, ієрархічну, що й не могло не викликати спротиву демократичної Запорозької Січі. Тобто демократичний потенціал державницької еліти того часу виявився трагічно недостатнім.
Коли Богдан Хмельницький тяжко захворів, перед ним постало суперечливе питання — якою бути гетьманській владі: спадковою, чи виборною. І гетьман таки прийняв рішення перетворити гетьмана фактично на монарха. Він щиро вважав, що таким чином зміцнить державу, хоча раніше гетьман був тiльки виборним головою козацької республіки.
Фатальною була помилка славного гетьмана — за три місяці до смерті (квітень 1657 року) він наполіг при старшині на призначенні свого сина Юрія спадковим гетьманом. Ця ідея не отримала схвалення більшої частини суспільства, а 16-річний Юрій Хмельницький (за словами Михайла Грушевського «недосвідчений напівголовок») виявився абсолютно не здатним до такої влади. Жорстокий, мстивий, він швидко став іграшкою в руках Москви, а потім турецького султана, і закінчив своє життя ганебною стратою за наказом того ж султана.
Найбільш самостійними особами доби Руїни були Іван Виговський і Петро Дорошенко. Фатальну роль у політичній долі Виговського зіграли його шляхетсько-старшинські симпатії. Він щиро намагався з урахуванням реалій того часу досягти максимальної незалежності й від Москви, і від Варшави.
У вересні 1658 року на переговорах із посланцями польського короля в Гадячі було підписано угоду, за якою Велике князівство Руське (Україна) на правах автономної частини увійшло до Речі Посполитої. Але цей договір запізнився як мінімум на 60–70 років. Попереду була перемога українського війська над росiйським (за допомогою поляків і кримських татар) під Конотопом у червні 1659 року. Але навіть ця перемога не врятувала гетьмана Виговського. Розкол між Гетьманщиною, Січчю і Лівобережною Україною призвів до громадянської війни. Виговський не захотів подолати ці протиріччя, що блискуче й використала Москва, яка підтримувала спочатку Мартина Пушкаря, потім Івана Брюховецького, Якима Сомка й Івана Золоторенка. Польща, зі свого боку, зробила ставку на Павла Тетерю. Розкол цей виявився не в останню чергу і за соціальною ознакою — старшина, козацтво й селянство так і не знайшли між собою порозуміння.
⬇️Всі деталі за посиланням:
http://bit.ly/2RE2u8g
----------------------------------------------------------------------
Підготовка до ЗНО з української мови:
https://youtu.be/YZiJogIuCJE
Підготовка до ЗНО з географії:
https://youtu.be/gGA9p1PpCQ8
Підготовка до ЗНО з англійської мови:
https://youtu.be/x395Y2quzJw
Підготовка до ЗНО з Історії України:
https://youtu.be/zrRsskYNfaI
Підготовка до ЗНО з математики:
https://youtu.be/cy1ImVwIeqo
Поради до ЗНО:
https://youtu.be/_J2lhJD0MxQ
Поради для школярів:
https://youtu.be/4mSFQpLAyXA
ZNOUA - лідер у підготовці учнів до ЗНО в Україні.
Готуйся разом з нами та отримуй найвищі бали і перепустку у бажаний ЗВО України!
Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвіночок!
Слідкуй за новинами ЗНО:
ФБ: https://www.facebook.com/ZNOUAcom
Телеграм: https://www.t.me/znoua
Instagram: https://www.instagram.com/z.n.o.u.a/
TikTok: https://www.tiktok.com/@znoua
#ZNOUA#Історія#Історія_України#Доба_Руїни
розгорнути опис
згорнути опис