Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як хрестоносці Візантійську імперію розвалили.Частина 2. Константинополь.

Цікаве
Опубліковано: 1 трав. 2020 р.
Підписатися
Про захоплення хрестоносцями Константинополя під час Четвертого хрестового походу 1202-1204.

Восени 1202 року хрестоносці, виплачуючи венеційцям борг за транспортні послуги, захоплюють місто Задар на території Угорського королівства.
До Задару прибув Боніфацій Монфератський. А також посли Філіпа Швабського та царевича Олексія. Цього разу пропозиція була дуже щедрою. Олексій Ангел пропонує хрестоносця 200 тис. франків та унію Константинополя і Риму. А також 10 тис. воїнів на 1 рік за свій рахунок, які відправляться з хрестоносцями в Єгипет. Хрестоносці послухали, розчулились, пустили сльозу. Шкода бідного хлопця, батько у в’язниці, узурпатор захопив владу. І пропозиція виглядала дуже щедрою. Адже для походу необхідні гроші, та й підтримка в 10 тисяч воїнів зайвою не буде. І нічого дуже поганого немає в тому, щоб напасти на Константинополь, адже вони допоможуть відновити справедливість.
Олексій звісно розумів, що дає практично невиконувані обіцянки, але хрестоносці цього не знали. Мало того, він ще й почав роздавати векселя баронам, щоб залучитись їхньою підтримкою. Роздав так ще на тисяч 50.
Отже було вирішено вирушати на Константинополь, але не всі підтримали це рішення. Абат де Во, Сімон де Монфор, Ангеран де Бов та багато інших лицарів покинули військо і вирушили в Угорщину.
Але, згадаймо одну деталь. За напад на Задар, хрестоносці були відлучені. І з цим треба було щось робити. Тобі барони перетерли між собою і вирішили відправити послів до папи. В Рим поїхали клірики метр Жан де Нуайон, який був канцлером графа Бодуена Фландрійського, Нівелон де К’єрзі, єпископ Суасонський, лицарі Жан де Фріез та Роберт де Бов.
прибувши на аудієнцію посли просили Папу пробачити їх і зняти відлучення, оскільки вони діяли під тиском Венеції і в силу обставин змушені були вчинити такий гріх. Папа був в гніві, але як священник він не міг відмовити тим, хто кається і просить прощення. Інокентій ІІІ відпустив хрестоносцям їхні гріхи і зняв відлучення, але не з венеційців. Але цим було не звикати. Папа відправив з послами два листи де постановив хрестоносцям розкаятись та відшкодувати збитки угорському королю (що успішно не було зроблено) та надалі виконувати накази Папського Престолу і не нападати на християнські міста (як ми побачимо надалі це успішно не було виконано). В другому листі йшлось про те, що якщо венеційнці покаяться, то Папа пробачить їм і зніме відлучення. Але текст цього листа не був прочитаний, оскільки це б поставило хрестоносців в складне становище.
Попри заборону Інокентія ІІІ вирушати до Констатнтинополя, хрестоносці та венеціанці на початку квітня 1203 року відпливають із Задару.

Привіт. Мене звати Юрко, я автор каналу History Wall. Моя мета розповідати про історичні події простою та доступною мовою. Сподіваюсь Вам тут сподобається.

Якщо Вам до вподоби те, що я роблю можете стати моїм Патроном: https://www.patreon.com/historywall

Якби хто хотів підтримати гривнею: 5375414114110553 monobank (збираю на новий мікрофон).

Також приєднуйтесь до групи у Facebook: https://goo-gl.su/QOLk


Використані джерела:
Робер де Кларі "Завоювання Константинополя"
Джоффрей де Вілларден "Завоювання Константинополя"


Використані фрагменти з фільмів:
"Царство небесне"/"Kingdom of Heaven" (2005)
"Гра престолів"/"Game of Thrones"
The Crusades Crescent and the Cross. pt 1 of 2 [Full Documentary]

Музика: epidemicsound.com

#хрестоносці #Візантія #історія #Венеція
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить