Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook - Розважальні - Музика - Про кіно - Ігри - Цікаве - Суспільство і політика - Подорожі - Технології - Влоги - Буктюб (про книги) - Хобі та робота - Спорт - Їжа

Подорожі Лаврівський монастир

Переглядів: 4 151
Опубліковано: 30 квіт. 2020 р.
Підписатися
Монастир у карпатському селі Лаврів заснований ще в часи розквіту Галицько-Волинської держави. Засновником вважається литовський князь Лавр-Войшелк. У 2007 році монастир святкував своє 800-річчя.
За легендою, тут похований син короля Данила – князь Лев.
Головною спорудою комплексу є храм св.Онуфрія XIII століття, який, очевидно, заснував Лев Данилович. В церкві збереглися фрагменти фресок, датованих XV століттям.
У монастирському некрополі ховали митрополитів, єпископів та шляхтичів-жертводавців. Вони хотіли бути похованими поруч із мощами св.Онуфрія, які тут зберігалися. Мощі були втрачені під час татарських набігів XVI століття.
Сучасна будівля монастиря споруджена за часів Австро-Угорської імперії. А одна із найстаріших споруд комплексу – дзвіниця, зведена за княжих часів, яка була свого часу частиною оборонних фортифікацій.
Впродовж історії святиня була важливим релігійним, освітнім і культурним осередком Галичини. У монастирі діяли архів й одна з найбагатших у Галичині бібліотек. Тут, зокрема, зберігалися грамоти князя Лева і польських королів, писані золотом рукописи, грамоти гетьманів і владик, стародруки XVI—XVII ст.
У 1939 архів і бібліотеку Лаврова знищили НКВДисти. Місцеві мешканці змогли сховати лише деякі ікони. У 1941 монастир був казармою для радянського гарнізону, після війни – інтернатом.
1990 року церкву святого Онуфрія передали місцевій парафії УГКЦ, а у 1994 відновили монастир. А у 2011 року до Лаврівського монастиря були повернуті мощі св. Онуфрія.


-----------
Якщо вам подобаються відео, підтримайте канал, підписавшись https://goo.gl/NQUuTU. І клацніть на дзвіночок, щоб отримувати сповіщення про нові ролики.


https://goo.gl/NQUuTU - Підписуйтеся на Ютуб-канал

https://www.instagram.com/nebolviv/ - Фото і відео з неба в Інстаграм

https://www.facebook.com/nebolviv/ - Панорами на Фейсбуці

https://t.me/nebolviv - Телеграми з неба

Знято на DJI Mavic 2 Pro

!!! Публікація цього відео в інтернеті дозволена лише у вигляді репосту. Закачуючи відео у свій акаунт ви порушуєте авторське право, такий ваш пост за скаргою автора буде видалено адміністрацією соцмережі.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить