Цього року до Дня пам’яті та примирення Український інститут національної пам'яті підготував відеопроєкт «Війна і міф».
Протягом наступних днів ми будемо публікувати цікаві і надзвичайно важливі відеоролики, які руйнують поширені радянські міфи.
Почнемо з міфу про "Велику Вітчизняну війну" – ідеологічне кліше, яке створили у Радянському Союзі, щоб наголосити на "великій війні всього радянського народу проти німецько-фашистських військ”.
У сюжеті поставлені питання:
◾️ Чи справді "Велика Вітчизняна війна" була для союзних республік і, зокрема для України, війною за власну Вітчизну?
◾️ Чи були готові радянські громадяни гинути за Сталіна?
◾️ Чи одразу усвідомили люди загрозу нацистського режиму?
◾️ Чи насправді СРСР – безумовні сили добра, а його супротивники – втілення всесвітнього зла, як це пропагував радянський режим?
◾️ Та головне, чи є назва "Велика Вітчизняна війна" коректною?
Слід пам’ятати, що «Велика вітчизняна війна» – це ідеологічно забарвлена і з наукової точки зору не зовсім коректна назва для німецько-радянської війни.
варто пильнувати, адже це найменування є продовженням радянського міфу про війну, який досі використовує Російська Федерація зі сподіванням зберегти ідеологічний вплив на пострадянські країни.
Завантажити відео у високій якості можна за посиланням - https://bit.ly/2L4j9Pr.
Воно доступне в чотирьох варіантах: українською мовою з та без субтитрів, англійською і російською мовами з субтитрами.
Цей проєкт є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені періоду Другої світової війни.
Виробництво: Prosto production.
Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Антон Дробович, Аліна Карбан, Максим Майоров, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.
У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме міф «Велика Вітчизняна війна» (авторка – Яна Примаченко).
#ДругаСвітоваВійна #ВійнаіМіф
розгорнути опис
згорнути опис