Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

MNP в Україні. Рік послузі повного перенесення номера. Очікування і реальність від MNP | Протизавр

Технології
Опубліковано: 23 квіт. 2020 р.
Підписатися
01:02 – Останні новини про послугу MNP в Україні
03:47 – Скільки абонентів скористалися з послуги MNP?
05:58 – Чому послуга #MNP не набула популярності в Україні?
10:57 – Насамкінець...

1 травня виповниться рік як в Україні була запущена послуга MNP (від англ. Mobile Number Portability) – послуга повного перенесення номера від одного оператора до іншого, включаючи код оператора. Цій послузі я присвятив цілий розділ на своєму каналі і рахуйте саме з відео про #перенесення_номера і стартував мій канал. Тож, якщо ви ще не знаєте і не бачили, що таке MNP, як перенести номер, які проблеми можуть виникнути з портованим (перенесеним) номером, які переваги цієї процедури, запрошую переглянути ось цей цикл: http://bit.ly/2tJpgUf

До останнього моменту сподівався, що з’явився свіжа статистика щодо переходів від оператора до оператора. Відео про те, який оператора втрачає, а який отримує абонентів (https://youtu.be/QIP5-leEKHY) набрало більше 16 тисяч переглядів. Тому розумію, що тема цікава. Однак, через карантин і вірус інформації не було… Останні дані лише за кінець грудня-початок січня. А це майже 4 місяці тому…

Тому у сьогоднішньому відео попоговорю про очікування і реальність від запровадження послуги MNP в Україні без статистики переходів від оператора до оператора. Однак, я знайшов чудову новину про те, що у Нацкомзв’язку (Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, скорочено НКРЗІ) планують спростити процес подачі заяви на #портація_номера і скоротити терміни процедури.

_________________
Зміни спрямовані на:
- спрощення порядку подачі заяв абонентів на отримання послуги MNP;
- скорочення терміну перенесення номера до 2-х днів;
- спрощення процесу ідентифікації абонента при подачі заявки на перенесення номера.
Зокрема, спрощена процедура подачі заяви передбачає, що абоненти зможуть подавати заяву до одного оператора-одержувача (One Stop Shop process) з одночасною реєстрацією такого абонента.
_________________

Крім того, поділився причинами, чому станом на 18 квітня, коли записував відео, було перенесено лише 57 699 номерів. Якщо рахувати, що в Україні всього 54,8 млн номерів, то перенесених номерів лише 0,105% Це набагато менше ніж очікували у УДЦР – Українському державному центрі радіочастот.

На мою думки ось основні причини цього явища:
1. Недостатня кількість реклами
2. Не всі оператори підтримують послугу MNP
3. Складна процедура перенесення номера
4. Оператори вставляють палки в колеса
5. Дивні сповіщення про перенесення номера
6. Українці не люблять реєструвати свій номер
7. Відсутність конкуренції на ринку

_________________
Під час монтажу відео були використано відео за участі ватного троля Кісельова та безкоштовні анімації із сервісу giphy.com. Авторські права не порушено.
_________________

П.С. Я ви вже скористатися послугою MNP? Якщо так, які у вас враження від процедури перенесення номера?
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить