Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Україна звернулася до Ради безпеки ООН через видачу паспортів РФ на Донбасі

Опубліковано: 25 квіт. 2019 р.
Підписатися
Через рішення Кремля видавати жителям окупованого Донбасу російські паспорти за спрощеною процедурою – Україна звернулася до Ради безпеки ООН. Президент Петро Порошенко указ Путіна назвав спробою легітимізувати військову присутність Росії на Донбасі.

Роздавати російські паспорти на окупованому Донбасі Москва вирішила, щоб отримати законні підстави для подальшої агресії – вважає секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов. Каже, російські закони дозволяють солдатам Федерації зі зброєю захищати її громадян і за межами країни. Цей указ порушує мінські угоди, – вважає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак, – і то не вперше.

Указ, який дозволяє видавати жителям окупованих територій Донбасу російські паспорти за спрощеною процедурою, Володимир Путін підписав нині. Текст документа є на його офіційному сайті. Щоб отримати російський паспорт, жителі самоназваних "ДНР" та "ЛНР" не складатимуть іспитів, зокрема на знання мови та історії, і їм не треба жити на території Росії 5-ть років, як усім решті, хто хоче здобути російське громадянство.

За даними російського Міністерства внутрішніх справ, російські паспорти торік отримали 83 тисячі громадян України. Нині Москва повернулася до звичного для себе сценарію – каже Петро Порошенко. Роздає паспорти, а тоді йде війною на іншу країну, нібито щоб захистити своїх громадян. Так, за словами Порошенка, було в Південній осетії, що є частиною Грузії, та в Придністров'ї в Молдові. Як це було, нагадає Роксолана Лісовська.

Ми зателефонували прес-секретареві постійного представництва України при ООН Олегові Ніколенку, щоб дізнатися коли Радбез обговорюватиме рішення Росії роздавати паспорти на окупованому Донбасі за спрощеною процедурою. Він каже – точного часу поки що немає. Нині це узгоджують із країнами-членами Радбезу. Найімовірніше, зустріч відбудеться завтра по обіді.

Сайт http://1tv.com.ua/
Підписуйтесь на наш канал: https://www.youtube.com/user/1tvUkraine
Останні новини та анонси на facebook: https://www.facebook.com/1tvua
Читайте нас на Twitter: https://twitter.com/1tvua
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить