Запис дев'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про пост-імпресіонізм, пуантилізм та наївне мистецтво.
Є постійний рух і в середині мистецького середовища, і навколо нього. Ці моменти, серед інших, спонукають до оновлення ідей, технік, тем і жанрів. Так, бажання збільшити дистанцію між зашкорублими академіями та свободою незалежного художника чи художниці привело до пошуку інспірацій у арт-наїві. І тому світ мистецтва прийняв (апропріював?), наприклад, творчість Серафіни Луї.
Або ж пошуки в напрямку доповнення зорових вражень глядача (частково як протиставлення імпресіонізму, що концентрувався на натуралістичності світла та кольору) привели до різноманіття стилізацій. Яких саме подивимось на прикладах робіт Анни Росалі Бош, Соні Делоне. На прикладах робіт художниць, які жили та працювали у Львові - Олени Кульчицької, Ірини Новаківської-Ацеданської та Яніни Новотнової, - поговоримо про національні риси та європейський контекст.
__________________________________________________
Істор(її) мистецтва - це відкритий курс із 13 лекцій, який надає загальні знання про особливості художніх стилів та напрямків європейського мистецтва від Ренесансу до сьогодні (сучасні контемпорарні практики) на прикладах робіт художниць. Курс реалізовано у співпраці Олександри Кущенко, Феміністичної майстерні та театру Лесі Українки у Львові.
Лекторка Олександра Кущенко - засновниця проекту ArtLvivOnline, арт-критикиня (переважно для видання “Zbruch”). За освітами журналістка та мистецтвознавиця. На сьогоднішній день є аспіранткою ЛНАМ, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова.
План лекцій та додаткову інформацію про курс можна почитати тут: https://femwork.org/novini-fm/zapuskayemo-istor-yiyi-mistetstva/
Відео з інших лекцій можна знайти тут (буде оновлюватися під час курсу): https://www.youtube.com/playlist?list=PLi9ul5w4VguuSK4RwI3TW-x-hw9E6cduv
розгорнути опис
згорнути опис