#Прага - то є місто мрії. Сюди терміново треба їхати. І при чому не менше, ніж на дві доби. Такої кількості середньовіччя, готики і просто казкової давнини ви не побачите більше ніде в Європі. Древні мости через мальовничу Влтаву, особливо #Карлів_міст - це видовище для справжніх поціновувачів духу і величі старого світу. #Чехія - дивовижна перлина слов'янської культури. Ви ще не були у столиці Чеської Республіки? Тоді ви не бачили справжньої архітектури і краси славетних епох Європи.
Пра́га (чеськ. Praha) — столиця та найбільше місто Чеської Республіки.
Найдавніший замок на території міста, Празький град, був збудований на лівому березі річки Влтави у IX ст. Відтоді Прага стала столицею Чеського князівства, наприкінці цього ж століття в місті була побудована ринкова площа.
У першій половині XIII століття навколо кам'яних будівель у районі майдану почали зводити фортечні стіни.
Прага була в економічному плані добре розвиненим містом, яке вело жваву торгівлю з сусідами й швидко розвивалося. Період особливого розквіту Праги в 14 ст. пов'язаний із діяльністю Карла IV. За його правління було збудовано Нове мєсто, кам'яний міст через Влтаву, відомий тепер як Карлів міст, засновано Карлів університет, розпочалося будівництво собору святого Віта, Прага стала столицею Священної Римської імперії.
Початок 15 ст. у Празі позначився діяльністю проповідника і реформатора Яна Гуса, викладача Карлового університету. 1419 р., через п'ять років після його страти відбулася перша празька дефенестрація — радикальні гусити викинули з вікон п'ятьох міських радників. Пражани підтримували таборитів під час гуситських воєн.
1526 р. королівство Богемія перейшло до рук Габсбургів, ревних католиків, у той час як жителі Праги симпатизували протестантам. При імператорі Рудольфі II Прага знову стала столицею Священної Римської імперії. Рудольф II був меценатом, запрошував до себе астрологів, магів, науковців, музикантів та митців, а тому Прага стала культурним центром Європи. В той час у Празі мешкали астрономи Тихо Браге та Йоган Кеплер, художник Джузепе Арчімбольдо тощо.
У 1618 відбулася друга празька дефенестрація, яка поклала початок Тридцятирічної війни. Після поразки в битві на Білій горі у 1621 на Старомєстській площі було страчено 27 найвизначніших представників чеської шляхти, багатьох інших було вислано з міста. Внаслідок саксонської та шведської окупації населення Праги зменшилося з 60 до 20 тис.
З початком промислової революції Прага стрімко розвивалася. Змінився і національний склад населення міста. До 1848 більшість пражан були німцями, а в 1880 німці становили лише 14 %, у 1910 — 6,7 %. Причиною такої зміни став приплив чеського населення з Моравії. У 1861 чехи здобули більшість у міській раді.
розгорнути опис
згорнути опис