Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Чому Українці Виходять На Майдан? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

Цікаве
Опубліковано: 22 січ. 2023 р.
Підписатися
Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин - https://www.youtube.com/watch?v=zNFUqradyV4
Найтемніша пляма в історії України! - https://www.youtube.com/watch?v=WOmw9begJzQ

Підтримати канал на Патреон: https://www.patreon.com/join/imtgsh
Підтримати гривнєю: 4441 1144 4346 7921
Підтримати $ чи €: IBAN: UA823052990000026000026230147 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: http://bit.ly/kapranov_books
Стікери у телеграм: https://t.me/addstickers/imthsh

Київська козаччина. Здавалося б, де Київ, а де – козаки? А проте це словосполучення – зовсім не оксиморон. Навіть укупі з тим, що події з такою назвою відбувалися просто в середині дев’ятнадцятого століття – коли про Запоріжжя лишилася тільки пам’ять, а з предметних його слідів існувало хіба Азовське військо, яке саме тоді виселяли на Кубань в нагороду за вірну службу «царю і отєчеству». До речі, якщо ви не знаєте, що собою являли усі різноманітні козацькі війська, що про них згадують історики, подивіться наші відео про запорозьких і незапорозьких козаків, їх ми зняли не одне.
Ну а зараз поговоримо про зовсім інших козаків – київських. Вони вийшли на історичну авансцену у тисяча вісімсот п’ятдесят п’ятому році у самий розпал Кримської війни. Цю війну ми також розбирали в окремому відео. Постійні глядачі нашого каналу, мабуть, вже добре знають, що початок дев’ятнадцятого століття відгукнувся на наших землях цілою чередою козацьких повстань. Нагадаємо, що головною їхньою причиною були обіцянки царя відновити козацьке самоврядування і автономію на подяку за військову підтримку у війнах з Наполеоном. Тоді у складі російській армії було створено окреме Українське військо, до якого зголосилися залишки запорожців, що уникнули депортації на Кубань разом із Чорноморським або ж Вірним (звісно, царській короні) військом.


Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить