Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

МИКОЛАЇВЩИНА | ЛУПАРЕВЕ: козацьке село, грецька Ольвія, південний фронт.

Подорожі
Опубліковано: 27 груд. 2022 р.
Підписатися
"Там де у степу кирза шумить та ятран зеленіє, де скіфи кургани насипали, де королівські шляхи пролягали , де греки міста будували, де козаки лиманами в море на турка ходили".
Такими словами з старовинної пісні та шматків історії можна описати цей край- село Лупареве на Миколаївщині. До 11 листопада це село було найпівденнішою точкою всього фронту котре контролювали наші війська, в сусідньому селі вже були росіяни. По селу щоденно прилітало, з місцевих залишилось кілька десятків людей, частка з них проживали у шкільному підвалі, інші продовжували ловити бичка в старовинний спосіб під російськими обстрілами аби прогодувати свої сім’ї.
На початку вересня 2022 р. ми побували у цьому селі, знайшли старовинні козацькі хрести, місце де Мазепа з Карлом переходили лиман, відчули дух українського Причорномор'я та спробували вкотре розвінчати міф про «русскую николаевщину». Головним героєм нашого фільму став колоритний дядько Василь, котрого ми випадково зустріли біля його двору. Василь закоханий в рідне село та його історію, для нього слова рід, родина, козаки, лимани та Україна значать надто багато.

Матеріал створено в рамках проєкту «Життя війни» за підтримки Лабораторії журналістики суспільного інтересу та Інституту гуманітарних наук (Institut für die Wissenschaften vom Menschen).

Ми щиро вдячні всім хто зараз стоїть на фронтах захисту нашої Вітчизни, ми підтримуємо різноманітні збори та безпосередньо ЗСУ. Закликаємо й вас підтримувати наших захисників та тих хто опинився в скрутному становищі через війну.

Підтримати ЗСУ https://bank.gov.ua/ua/about/support-...

Підтримати фонд Повернись живим https://bank.gov.ua/ua/about/support-...


Також ми щиро вражені та вдячні людям котрі продовжують підтримувати наш проєкт у цей надважкий час! Вся наша діяльність грунтується на вашій відданій підтримці.

Якщо є у вас є змога то долучайтесь, але пам’ятайте що зараз найголовніше це підтримка наших військових!
Карта приват 5363 5420 1303 1381 (Кохан В.В.)
Монобанк 4441114414047777
Патреон https://www.patreon.com/user?u=44661751


Підписуйтесь на нас у фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?...
та інстаграм https://www.instagram.com/hush.chi/
Тік Ток https://www.tiktok.com/@hush.chi?_t=8..
З пропозиціями та скаргами звертайтесь на пошту vukic2888@gmail.com
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить