Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Берлінська криза: перша поразка Кремля в Холодній війні // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 28 берез. 2023 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CYjpgYboVe5 або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com

Після розгрому Гітлера переможці поділили Німеччину на 4 зони окупації. А Берлін, який опинився вглибині совєтської зони, – на 4 сектори. Проте майже одразу між колишніми союзниками "пробігла чорна кішка".
У березні 1948 року почалася перша Берлінська криза. СССР почав блокувати західні сектори міста, прагнучи витіснити звідти американський, британський та французький гарнізони. Початок грошової реформи у червні став приводом до посилення блокади – Совєти хотіли включити весь Берлін у зону свого фінансово-економічного впливу та запобігти утворенню Західнонімецької держави.
Однак у Москві сильно недооцінили рішучість та можливості своїх колишніх партнерів. Західні країни дуже оперативно організували "повітряний міст", який врятував і гарнізони, і цивільних мешканців Берліна та повністю зламав плани сталінського керівництва.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить