Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Микола МІХНОВСЬКИЙ: ідеї та приватне життя “апостола Української державності” // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 4 квіт. 2023 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CYjpgYboVe5 або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com

Микола Міхновський – людина, що випередила свій час. Так писали й сучасники, й пізніші дослідники. Автор “Самостійної України” та “Десяти заповідей члена УНП”, він ще наприкінці 19 століття виступав за повну незалежність нашої держави, тоді як переважна більшість українофілів мріяли тільки про автономію, всеросійську федерацію та займалися культурно-просвітницькою працею.
Міхновський мав дуже складний характер і вкрай неоднозначну репутацію. Свого часу він навіть закликав до співпраці з російськими націоналістами та Столипіним. Його ідеї мало хто сприймав усерйоз, а Грушевський, Винниченко і Скоропадський вважали їх занадто радикальними, ба навіть шовіністичними. Водночас, Міхновський ще до початку революційних подій 1917 року наполягав на створенні збройних сил України, Академії наук у Києві, проголошенні автокефалії Української православної церкви. А одразу після повалення царського режиму заснував Український військовий клуб імені Гетьмана Павла Полуботка та став організатором перших українських військових частин. Проте він так і не увійшов у “велику політику” – не отримав впливових посад ані в УНР, ані в Українській Державі.
Про ідейний спадок, особисте життя і таємницю загибелі Миколи Міхновського – розповідаємо у випуску.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить