Що таке Львівська школа живопису? Як можна описати її дієвців? В яких умовах вона сформувалася? Як вона взагалі вийшла на яв? Версія пані Діани Клочко така: Львівська школа живопису – це школа візуального спротиву.
Окремий львівський феномен – це родина Сельських. Маргіт і Роман Сельські на своїх заняттях вдома у власній квартирі, у поїздках в Карпати, а потім у Крим, працювали у абсолютно іншій методиці відображення сучасного їм світу – і це в умовах тоталітарного радянського суспільства. Вони створили свій світ, і продовжували свідомо його відстоювати, не маючи можливості експонувати свої твори. Родина Сельських показувала свої роботи тільки вузькому кругу близьких людей, які збиралися у них вдома. Це було щось на кшталт мистецького салону чи безконечного квартирника – відкритого спілкування на найважливіші теми модернізму, до якого долучалися лише найближчі. Поступово ця спільнота накопичила велетенську кількість робіт, яку львів'яни (та й взагалі українці) побачили тільки в кінці 80-тих. А по-справжньому почали відкривати для себе цей підпільний модерністичний світ вже в часи незалежності.
Лекція Діани Клочко, відомої української мистецтвознавиці, спеціально для платформи "Ковчег "Україна" в рамках проєкту "Шедеври українського мистецтва", реалізованого за підтримки Українського культурного фонду.
відео (зйомка і монтаж) – Сергій Князєв
куратор проєкту – Ярина Винницька
за підтримки УКФ
розгорнути опис
згорнути опис