Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Жнива розпачу. Про Голодомор в Україні у 1932 -1933 роках.

Цікаве
Опубліковано: 13 серп. 2022 р.
Підписатися
ЖНИВА РОЗПАЧУ (Harvest of Despair)
Про Голодомор в Україні у 1932 -1933 роках.

Його називають забутим Голокостом – час, коли Сталін викидав мільйони тонн пшениці на західні ринки, а в Україні від голоду вмирали чоловіки, жінки та діти зі швидкістю 25 тисяч на день, 17 людей на хвилину. Сім-десять мільйонів людей загинули від голоду, спричиненого не війною чи стихійними лихами, а безжальним указом.

До 50-х роковин цієї трагедії Український комітет дослідження голодоморів (колишня назва UCRDC) зібрав матеріали, розшукав очевидців і задокументував цю жахливу подію. Жнива розпачу є продуктом цих зусиль.

Документальний фільм досліджує трагічні наслідки боротьби України за більшу культурну та політичну автономію в 1920-1930-х роках. Через рідкісні архівні кадри результати смертоносних контрзаходів Сталіна розкриваються в жахливих подробицях.

Harvest of Despair досліджує, чому цей рукотворний голод залишається таким маловідомим. Засліплені радикальними лівими ідеалами, державні діячі світу, такі як Едуард Ерріо (Edouard Herriot), лауреати Пулітцерівської премії журналісти та письменники, такі як Джордж Бернард Шоу (George Bernard Shaw), усі зробили свій внесок у кампанію приховування режиму. Навіть демократичні уряди постраждалого від депресії Заходу воліли мовчати про звірства радянської Росії, щоб продовжувати імпортну та експортну торгівлю.

У 1932-33 роках від жорстокого голоду загинуло приблизно чверть усього населення України. «Жнива розпачу» своїми суворими, приголомшливими образами є красномовним свідченням втраченого покоління, про яке надто довго замовчували.

======================

АВТОРИ ФІЛЬМУ «ЖНИВА РОЗПАЧУ»

СЛАВКО НОВИЦЬКИЙ - продюсер і режисер. Він народився в Україні, а його сім’я оселилася в Канаді в 1950 році. Він отримав професійну освіту актора та режисера в коледжі театрального мистецтва Pasadena Playhouse та освіту кінопродюсера в Колумбійському університеті.

Після «Жнив розпачу» він створив ряд інших документальних фільмів на українську тематику: «Шермо долі» демонструє делікатне дослідження української імміграції до США, а «Віддзеркалення минулого» — про першу імміграцію до Канади.

З 1993 року пан Новицький працює міжнародним телевізійним мовником «Голосу Америки» у Вашингтоні, округ Колумбія, де живе та веде популярну в Україні україномовну програму «Вікно в Америку».

ЮРІЙ ЛУГОВИЙ – продюсер, монтажер та асоційований режисер фільму. Він народився в 1949 році в Бельгії і живе в Монреалі, Канада, де він володіє кіновиробничою компанією La Maison de Montage Luhovy Inc.

Він отримав ступінь бакалавра кіномистецтва та французької літератури в Університеті сера Джорджа Вільямса (Конкордія) і присвятив себе професійній кінематографії як продюсер, режисер і монтажер багатьох фільмів, одним із яких був «Свобода мала ціну» – про інтернування українців у Канаді. під час Першої світової війни - виробництво якого підтримував УКРДЦ.

Він також був редактором повнометражних і мінісеріалів, а також документальних фільмів. У 2008 році був продюсером і режисером ще одного фільму про Голодомор «Окрадена земля».

#УГОЛОС #Holodomor #Війназросією #Серцяголос
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить