Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Від кельтів і вікінгів до феніїв та ІРА: боротьба ірландців за незалежність // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 16 серп. 2022 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CYjpgYboVe5 або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com

Протягом багатьох століть жителям Ірландії доводилося воювати проти вікінгів, нормандців, англійців, британців, які прагнули захопити їхній острів. Заради досягнення мети ірландцям періодично доводилося вступати в союзи з шотландцями, іспанцями, французами, німцями. В цій боротьбі годі було шукати “святих” на чиємусь боці. Повстанці чинили звірства проти англійських поселенців, католики винищували протестантів, революціонери-фенії здійснювали теракти проти британських політиків. Зі свого боку, ірландці досі пам’ятають, як Олівер Кромвель вогнем і мечем “умиротворював” їхню країну, британський уряд допустив Великий голод, масову вимушену еміграцію з Ірландії та жорстоко придушив “Великоднє повстання” в Дубліні. Зрештою, партизанська боротьба Ірландської республіканської армії (ІРА) призвела до поетапного здобуття незалежності – від статусу домініону до Республіки Ірландія, що вийшла навіть зі складу Британської Співдружності. Однак частина Ольстеру (Північна Ірландія) залишилася частиною Сполученого Королівства, що зумовило новий конфлікт тривалістю в кілька десятиліть.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить