Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Де брати перевірені факти про війну? ТОП-5 моїх особистих сайтів й каналів із новинами | Протизавр

Влоги
Опубліковано: 29 лип. 2022 р.
Підписатися
00:00 – Вступ
01:32 – Як правильно сприймати новини про війну в #Українa?
03:55 – Інформація про #війнa в соцмережах і месенджерах
05:12 – Новини про війну в ЗМІ
08:16 – Насамкінець...

Протягом останнього тижня дуже часто доводилося розвінчувати #фейк на різні теми: здачу населених пунктів на Миколаївщині, додаткові виплати для переселенців й заморожування грошових активів у ПриватБанку. Статті опубліковані на сайтах-одноденках, які мають дивні URL, виглядають шаблонно і зроблені без смаку. Матеріали теж опосередковані, але поширені ботами в соцмережах і підхоплені любителями зради.

Саме це мене спонукало записати коротке відео у якому поділюся своїм поглядом на інформаційну політику і ті ресурси, які варто читати. Загалом, планував до війни зробити матеріал і показати як виглядають фейки, як їх поширюють, як їх розрізнити. Реальні приклади, аналіз і все таке. Але не сьогодні… Вже n-й раз переїжджаємо, роботи стало ще більше, а часу не додалося. Тому сьогодні тільки згадаю на що варто звертати увагу, читаючи новини. Та й де варто ті матеріали брати, щоб не бути ошуканим, почуватися добре і далі боронити Вкраїну на своїх фронтах.

Тож мій особистий рейтинг інформаційних ресурсів, де я отримую інформацію про військово-політичні події в Україні:
1. Всеукраїнські онлайн ЗМІ: pravda.com.ua, censor.net, sprotyv.info. Також читаю регіональні ЗМІ в Миколаєві і Херсоні (болить душа за рідні країн): nikvesti.com, news.pn, most.ks.ua.
2. Карти бойових дій в Україні: liveuamap.com, deepstatemap.live.
3. Канали в Telegram: Оперативний ЗСУ (operativnoZSU), Сєнкевич Online (senkevichonline).

При цьому я теж не вірю на 100% всьому, що пишуть на цих ресурсах. Якщо у мене є сумніви щодо новини, я шукаю підтвердження на офіційних сторінках Міноборони, Офісу Президента, інших авторитетних ЗМІ – Лівого берега, НВ і т.д. Також переглядає чи немає такої новини на псевдо українських каналах в Телеграмі https://bit.ly/3oFOAmV Після цього роблю висновки про справжність чи фейковість новини.

_________________
На певно, у вас є свій список авторитетних каналів та ЗМІ, яким довіряєте? Поділіться в коментарях до відео.
_________________

Під час монтажу були використані безкоштовні анімації із сервісу giphy.com та відео з каналів STRIPPED MODE CHANNEL (youtube.com/channel/UC3N8dnlGfszeiKPQwkxiGpg) і dimass _98 (youtube.com/user/77773533423). Авторські права не порушено.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить