Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Місія.1. Передісторія. Чому так вабить Неоліт? @Betelgeuse Studio

Цікаве
Опубліковано: 2 верес. 2022 р.
Підписатися
Місія в історії.1.

Передісторія. Чому так вабить Неоліт?

Історія людей починається з часу, коли формуються культурно-історичні області (КІО). КІО є територія, де археологи виявляють артефакти, що свідчать про відносно однорідний вид діяльності людей.

Перші КІО пов'язані зі з'явою та поширенням таких інновацій Неолітичної Аграрної Революції (НАР) як землеобробіток, приручення тварин (свиня, коза, вівця - 10 000 р.т.; корова 8 000 р.т.; кінь - 6 000 р.т.), кераміка та певні елементи духовної культури (письмо, обряди, архітектура...). Безпрецедентно швидка в масштабах історії з'ява у різних місцях Землі десятків КІО спричинена аграрною революцією. Поширення відтворювальних форм господарства супроводжувалися духовним ростом суспільства. Значних успіхів було досягнуто в розвитку мови-мислення, мистецтва, основ прикладних знань та ідеологічних уявлень.

Початок обробітку металів (міді) ознаменував завершальний етап Неоліту - Мідної доби. З доби Міді, а це 4 тис. до н.е., почалася Давня Історія, як вважають історики. Критична сума матеріальних на культурних здобутків людства закрила Доісторичний "темний" період буття homo sapiens.

Початок Неоліту збігається із початком Голоцену - післяльодовикового періоду, що почався 11700 років тому. Потепління, танення льодовиків та коротке похолодання 8200-7800 р.т. впливали на розвиток перших КІО. До прикладу, прорив вод Середземномор'я до Чорного озера 7500 р.т. (закономірна катастрофа для раннього Голоцену) мав би відобразитися в культурі як Великий Потоп.

Різні джерела повідомляють, що НАР почалася 12000-10000 р.т. у Родючому Півмісяці - територія від Тигру-Євфрату до Нілу. Вади методів датування та гонитва за сенсаціями відсувають витоки неоліту до 12 тис. р.т.. Я ж схильний вважати, що Неоліт почався близько 10 тис. р.т. - тоді саме, коли приручили перших тварин кабана, козла, барана.

Неймовірно інтригуючим є Доісторичне буття людства, а саме період Неоліту до Мідної доби (10 000 - 5 000 р.т.). Там витоки сучасної земної цивілізації, яка по-суті є індоєвропейською. Оскільки Україна є Колискою ІндоЄвропи, то наш інтерес стає ще більшим. Де і хто ми були тоді, в Доісторії? Звідки наше коріння?

■ УСІ давні записи та перекази людства стверджують, що БОГИ з неба навчили людей землеробству, металообробітку, мові, мистецтву, науці, моралі тощо. А це якраз новинки Неолітичної Аграрної Революції. Зауважмо, що в жодних давніх джерелах не йдеться про те, що люди САМІ винайшли цивілізацію. Отже, візьмемо гіпотезу палеоконтакту за робочу - зробимо вигляд, буцімто суть написаного в давніх переказах про богів-вчителів з неба є така, що відповідала дійсності.

Зразу передбачимо як норму онтологічний супротив носіїв механіцистичної картини світу Гоббса-Лока (дарвіністи-еволюціоністи, марксисти, соціалісти і т.п.).

🌺 Важко в навчанні?

■ Що могли побачити прибульці (представники космічної цивілізації) на Землі 10 тисяч р.т.?

...кроманйонці, що збираються у зграї та полюють дичину. Ті гомосапієнси комунікували, видаючи певні звуки, та застосовували дерев'яні та кам'яні інструменти. Але ж так само полювали зграями і вовки. Так само видавали звуки та застосовували палки та каміння і мавпи, видри та бобри. Все ж таки в гомосапієнсів Мезоліту було щось особливе, що відрізняло їх від інших тварин Землі. Саме тому боги зайнялися навчанням не вовків, а диких людей.

■ Маючи тривалий досвід роботи в освіті, спостерігав таку річ. Школа за 6 уроків на день дає дитині легкий наліт культури, який негайно ж знищується батьками вдома. За 11 років шкільного навчання та виховання діти залишаються на тому ж культурному рівні що й їхня сім'я. У благополучних сім'ях виростають переважно благополучні діти, у неблагополучних - неблагополучні. Приходила думка про ефективне виховання дітей в інтернатах - в ізоляції від їхніх сімей.

Боги могли відбирати частину дітей гомосапієнсів для навчання цивілізації в ізоляції від диких родичів. Кількість КІО десятки, тому кількість богів могла бути близько кількох тисяч.

Продовження тут...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02mQwoG4HKTs9phcqrKRhspLwAeswSvQhnNaui7xHLDjcwh16cB9hJ4Lvqo2rpsXAvl&;id=100007559169861&sfnsn=mo
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить