Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Палац Стецьких і Костел святого Антонія у селі Великі Межирічі

Цікаве
Опубліковано: 29 листоп. 2022 р.
Підписатися
📺 У цьому відео ви дізнаєтеся чимало цікавої інформації про унікальний Костел святого Антонія і Палац Стецьких, що знаходяться у мальовничому селі Великі Межирічі, Рівненської області. Дослідник Віталій Щепанський розповість чимало цікавих фактів про родину Стецьких, яка багато століть розбудовувала територію села Великі Межирічі та інших навколишніх сіл.

🏰 Маєток Стецьких – історичний комплекс, розташований на берегах р. Стави у с. Великі Межирічі, Рівненської області. До його складу входили палац, два флігелі, парк із ботанічним садом і штучним ставом, будинки для челяді, стайня, псарня, фільварки, костел із родовим склепом.
Палац, зведений у стилі класицизму, мав два фасади. Парадний вхід прикрашав портик іонічного ордену, колони були поставлені у два ряди – шість у внутрішньому й чотири в зовнішньому. До палацу симетрично прибудовані дві дугоподібні галереї-переходи, які з’єднували палац із флігелями. Із внутрішнього боку галереї прикрашені колонами тосканського ордеру. Палац має французьку систему розташування кімнат. Парадна зала розташовувалася на другому поверсі; стіни на сходах розмальовані виглядами руїн старого замку, а стелю прикрашало зображення нового палацу. Головна зала була оздоблена в бароковому стилі, тут до тепер збереглася ліпнина й архітектурні деталі.

⛪ Костел святого Антонія був побудований за проєктом архітектора Войцеха Ленартовича, в індивідуальному стилі митця в бароковому стилі. Будівля цегляна, тринавна, чотиристороння, зального типу з хорами. Ззовні стіни будинку розчленовані пілястрами; на бічних фасадах розташування відповідає внутрішнім опорним стовпам. Вікна з лучковими перемичками розташовані високо. Спорудження прикрашено трьома фронтонами барочного характеру. Західний фасад у стриманих формах бароко з тонкими пілястрами і двома бічними вежами зі сходинками нагору. Вежі мають ніші для скульптур у 2 яруси. Інтер’єр вирізнявся багатством пластичного декору. В костелі був орган.

Бажаєте фінансово підтримати?

https://www.patreon.com/wakeupmediaua

🔥 Автор і ведучий : Віталій Щепанський
🐦Відеозйомка та монтаж : Альона Дмитрук і Олексій Данческу
🔥 Партнер проекту: Телеграм-канал "Обранці духів"
https://t.me/obranciduchiv
🔷 Дизайн: Wake Up Media production
🔷 Facebook: https://www.facebook.com/WakeUpMediaUA
📲 Instagram: https://www.instagram.com/wake_upmedia/
📱 Telegram: https://t.me/wakeupmed

✅ З питань реклами: tureligious@gmail.com

У відео використана ліцензійна музика сервісу Tunetank.com


#ПалацСтецьких #мандруйукраїною #волинь
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить