До середини літа 2022 року Російсько-українська війна перейшла у фазу важких позиційних боїв по усій довжині 1300-кілометрової лінії зіткнення. Здавалось, кожній зі сторін бракує ресурсів для переламу ситуації: Росії — людських, Україні — технічних.
Усе кардинально змінилось у перші дні осені, коли після несподіваної для супротивника активізації на Херсонщині ЗСУ перейшлиу наступ на протилежному краї фронту, на Харківщині. Попри те, що він почався не за класичними канонами — без обов’язкових у подібних випадках артпідготовки, танкових кулаків, підтримки авіації і домінуючої чисельної переваги, — український наступ виявився вкрай успішним. Його метою були Куп’янськ та Ізюм, звільнені в результаті блискавичної 6-денної Харківської офензиви.
Втрата Росією двох ключових логістичних вузлів стала критичним ударом по її тривалих зусиллях захопити східні українські території і продемострувала не тільки вразливість і низький моральний дух російської армії, але й наступальну здатність рішучого та добре скоординованого українського війська, оснащеного ефективним західним озброєнням.
Якщо після битви за Київ світ зрозумів, що Росія може й не перемогти, то після Харкова стало очевидним, що Росія може програти.
✌ Підписатись на канал - https://bit.ly/3EAmLmK
00:00 Вступ
01:14 Плани Росії
01:51 Співвідношення сил
02:42 Битва за Київ
05:26 Битва за Донбас
08:35 Переозброєння ЗСУ
09:47 Наступ на Херсонщині
12:07 Початок Харківського наступу
14:58 Взяття Балаклії
15:26 Взяття Куп'янська
16:50 Взяття Ізюму
17:58 Підсумки Харківського наступу
18:38 Втрати сторін
19:00 Післямова
✔ Цей день в історії - https://www.jnsm.com.ua/
✔ Facebook - https://www.facebook.com/InHistoria
✔ Patreon - https://www.patreon.com/InHistoria
#РосійськоУкраїнськаВійна #ЦейДеньвІсторії
«Faceoff», «Interloper», «Stormfront» Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 4.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
розгорнути опис
згорнути опис