00:00 – Вступ
00:49 – Чи вигідно інвестувати у військові #облігація?
03:43 – Чи вигідно інвестувати у банківські депозити?
06:05 – Так що обрати: військові облігації чи банківський #депозит?
07:13 – Насамкінець…
_________________
Як купити долари в Монобанку? – https://youtu.be/ixjzcKvS4gA
Як купити долари в ПриватБанку? – https://youtu.be/SDds4slpafI
Як купити військові облігації у Монобанку? – https://youtu.be/L7h8zoVzNYA
_________________
2 листопада о 22:00 я отримав на свою «Білу карту» від Монобанку 8000 грн, що дорівнює 8 військовим облігаціям. Саме стільки я інвестував, щоб отримати дохід… Хоча більше це було зроблено для підтримки нашої держави і ЗСУ, які нищать ворога.
Звісно, 8000 грн – це невелика сума і про якийсь космічний дохід мова не йде. Та і я не ставив за ціль заробити, а більше саме підтримати Мінфін. Тому розробив схему купівлі 1 облігації в місяць, після отримання доходу. Чи планую далі купувати облігації? Звісно, по тій самій схемі. Єдине – не впевнений чи буду це робити через Monobank, так як там невеликий вибір облігацій: немає короткострокових позик.
Однак більшу частину грошей тримаю на депозитах в ПриватБанку і Монобанку. Чому саме так? Бо це, по факту, операційні кошти. Весь дохід (брутто) я розділяю по напрямках: податки, комунальні платежі, продукти і магазини, розваги, одяг і взуття, медицини і т.д. Також відкладаю гроші на певні цілі, наприклад, зимові шини. На кожну групу у мене є вже приблизні суми витрат (вони не змінюються від місяця до місяця, хоча, через інфляцію, переглядаються в сторону збільшення). І таким чином формується сімейний бюджет. Але кошти не тримаю у конверті із листочкаи на що, а зберігаю на депозитах до запитання або з місячним терміном дії. Це дозволяє отримати додатковий дохід від того, що кошти «лежать» в банку. Хоча є свої особливості. 😊 Якщо вам буде цікаво, по розкажу про свою «схему».
Але великі банки, де у мене зберігаються депозити, пропонують смішні ставки: 2% або 2,5% річних, коли інфляція протягом року досягне 30%. Тому я промоніторив ринок депозитів і побачив, що процентні ставки у банків із другого десятка (ПУМБ, Таскомбанк і т.д.) значно виросло. Тож я вирішив ризикнути і перенести частину коштів у альтернативну фінансову установу. Для цього вибирав банк за такими критеріями: найбільша відсоткова ставка на депозит, надійність банку і наявність мобільного застосунка для відкриття депозитів онлайн. Після аналізу зупинився на Таскомбанку і його мобільному банку «#izibank».
Звісно ізібанк – це не Монобанк: функціонал обмежений, виписка оновлюється із запізненням, є певні обмеження на переводи (комісії). Але все це компенсується депозитами під 14% річних (при розміщенні на місяць) і додатковими категоріями кешбеку (хоча це не основна перевага).
_________________
Про izibank буде окреме відео із оглядом переваг та недоліків. А якщо ви вже зацікавились, то скористайтесь моїм посиланням https://izibank.com.ua/r/NY27 (увага, перехід працює лише на телефоні). Ви і я отримаємо по 50 грн на кешбек-рахунок.
_________________
Але ціль відео полягала у порівнянні дохідності військових облігацій і банківських депозитів. Цього разу (на мій сором) я не робив таблиць. Не писав формул із відсотками і доходами. Але із моєї блаблалогії можна зробити висновок, що військові облігації гарний спосіб інвестувати гроші і підтримати державу, але банківські депозити майже дають такий самий прибуток. При тому термін дії вкладу менший і гроші можна забрати швидше. Але остаточний вибір залишається за вами.
Ви зараз купуєте військові облігації чи розміщуєте кошти на депозитах? Який, на вашу думку, інструмент краще? П.С. Про купівлю іноземної валюти не кажіть. 😊
_________________
Під час монтажу були використані безкоштовні анімації із сервісу giphy.com і відео про Робоципа із каналу youtube.com/c/kurvaneforRisen-good. Авторські права не порушено.
розгорнути опис
згорнути опис