Чи знаєте ви, як перенестися в сонячну Італію, не виходячи за власний паркан? У цьому відео ми поговоримо про створення атмосфери Середземномор’я у вашому саду.
Приємного перегляду!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #середземноморя
НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Вступ
0:43 – Як не перевантажити тематичними елементами сад?
2:25 – Чим замінити кипариси та оливкові дерева?
4:05 – Обрамлення функціональних зон саду.
10:14 – Що полегшить садові клопоти?
12:20 – Роль злаків в саду.
14:56 – Пергола: функціонал і обрамлення
16:03 – Декоративний город і плодово-ягідний сад
Всім привіт! Я – Андрій Каранда, вітаю вас на своєму ютуб каналі. Сьогодні дізнаємося про створення середземноморського куточку в саду.
Перше, що допоможе створити такий сад, це дерева. Оливкові у нашому регіоні не ростуть, та ми можемо замінити їх обліпихою, щоб зберегти можливість збирати плоди. Якщо нам треба використати щось на кшталт кипарисів, то чудово підійдуть туї або ялівці "Blue Arrow" та “Скайрокет”. Це надасть саду потрібний нам середземноморський відтінок.
Лаванда, що висаджена бордюром, вже була на ділянці, тому у квітниках ми її більше не використовували. Це вічнозелений кущ, що густо і рясно квітує.
За функціональним призначенням сад не може бути без газону (та дитячого майданчика, якщо є діти). Функціональні зони саду поєднує доріжкова мережа з гравійного відсіву. Це так само є елементом природності і середземноморського краєвиду.
На ділянці представлено 4 куща ірги Ламарка. Це яскравий структурний елемент саду, що поєднує різні його частини. Восени рослина стає бурштинова, навесні гарно квітує, а також має корисні та поживні ягоди. Більш низькі кущі лапчатки квітують яскравим жовтим кольором майже все літо.
Загалом кольорова гама саду рожево-фіолетова із вкрапленнями жовтого. Білого кольору додає Вероніка біла, що формує цікавий ландшафт доріжок. У квітниках ще є шавлія «Caradonna».
Щоб зменшити власні клопоти в саду, можна використовувати вічнозелені рослини, наприклад, тім’ян, що є ґрунтовкривним. Котовник та деревій перлинковий також відносяться до списку рослин, якими майже не треба займатися.
Злаки, як міскантус, можна використовувати у якості ширми, щоб щось прикрити або відділити частину саду. Більш структурним є куничник "Карл Форстер", бо він завжди тримає свою вертикаль і навіть на зиму залишає сухоцвіти. Щучник дернистий та молінія створюють терасність ділянки.
Домінантою і важливим елементом саду є пергола, що виконує утилітарну функцію. Через те, що частина саду знаходиться під прямими сонячними променями, вона створює необхідну тінь. З часом тут з’явиться гліцинія, що буде заплітати перголу. Отримаємо тіньову частину саду для відпочинку.
Зазвичай в садах бажано приховувати городи та плодово-ягідні дерева, бо не завжди вони є декоративними і за ними легше доглядати, коли вони усі зібрані в одному місці. У цьому саду ми так не зробили, бо деякі рослини і дерева уже були висаджені. Біля городу ми розмістили виноград, який створить у майбутньому тінь і шпалерно відділить ділянку.
Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/
Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig
Раджу до перегляду:
ТОП-5 ПРИЙОМІВ СТВОРЕННЯ САДУ
https://youtu.be/u8Ei0gkC9uk
РОСЛИНИ, ЩО СТВОРЮЮТЬ НАСТРІЙ В САДУ
https://youtu.be/OwBIYiP_V5E
Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #середземноморя
розгорнути опис
згорнути опис