Цей ролик у парку в м. Буча було відзнято рівно рік тому, ще до війни, яку проти нашої держави розв'язала росія.
Я бачив відео парку після визволення міста Буча від російський фашистів. При наймі його партерна (центральна) частина зберіглася. Є пошкодження дерев, кущів від снарядів, але, загалом, парк, у задовільному вигляді.
Із сумом та біллю сприймаю новини з війни, про втрати наших людей, але вірю в ЗСУ та перемогу України.
Слава Україні!
Смерть ворогам!
Куди посадити кущ або прокласти доріжку? Як зробити красивим сад? У цьому вам допоможуть правила композиції, контрасту та перспективи. У цьому відео ми розберемося, як все працює.
Приємного перегляду!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #композиціясаду
НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Вступ
0:34 – Головне про композицію
2:04 – Композиція рослин | Приклад
5:26 – Гра зі світлом і тінню
6:33 – Навіщо потрібні ці правила?
7:44 – Центральна вісь
8:10 – Перспектива: правила і приклади
Всім привіт! Я – Андрій Каранда, вітаю вас на своєму ютуб каналі. Сьогодні дізнаємося про перспективу та композицію.
Композиція — не застаріле поняття. Навіть якщо ми не продумуємо детально плани поєднання кольорів, площин та об’ємів, то все одно інтуїтивно використовуємо певні правила. Основи композиції — золотий перетин і числа Фібоначчі, тобто співвідношення розмірів.
Розглянемо на прикладі. Сакура має бордовий колір з блідо-рожевими квіточками. Вона кущоподібна і невелика. На противагу їй бачимо більш масивний клен, проте забарвлення листя в цих дерев однакове. Цей прийом дозволяє більш вигідно розмістити маленькі рослини. Контраст може бути за кольорами, формою, висотою тощо.
На наступній ділянці у нас є площина, є відповідний об’єм із спіреї. Тут контраст був би більш помітним, якби використали спірею японську не такого яскравого кольору. Живоплоти відділяють умовний “партер” візерунком, створюючи додатковий об’єм для площини газону.
Ще один прийом — гра зі світлом і тінню. Коли освітлення виконує не тільки утилітарну функцію, а й естетичну, сад змінюється на очах. Проте варто пам’ятати не лише про штучне, а і про сонячне світло.
Навіщо взагалі знати про перспективу, контраст і композицію? Ці правила потрібні при формуванні саду, бо це допоможе уникнути майбутніх помилок. Наприклад, варіант “спочатку купити рослини і потім думати, куди ж їх розмістити” може спричинити чимало проблем щодо загального вигляду вашого саду. Базові прийоми ландшафтного дизайну та архітектури збережуть ваші рослини і нервові клітини.
Центральна вісь є важливим елементом громадського простору або саду. Через неї йдуть, ніби нанизані, доріжка, центральна клумба та альтанка.
Ще один прийом — використання перспективи. Наприклад, стрижені кущі барбарису. Ми не бачимо, яку він займає площу, бо обриси розмиваються, коли ми дивимось в далечінь. Через затінок та темний колір листя картинка ще більше заглиблюється. Таким чином можна збільшити візуально свій сад.
Наочний приклад лінійної перспективи: довга доріжка та живоплоти по боках, які ведуть до альтанки. Таким чином, створюється об’єм, глибину, що також візуально збільшує ділянку.
Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/
Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig
Раджу до перегляду:
ПОЄДНАННЯ 2-Х ДІЛЯНОК В ЄДИНИЙ САД
https://youtu.be/WqswbZq0s1Y
ГАЗОН В САДУ, ЙОГО РОЛЬ
https://youtu.be/E1I9zUAuOBo
Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн ##композиціясаду
розгорнути опис
згорнути опис