Як отримати компенсацію за зруйноване під час війни житло❓ Порядок визначення шкоди, збитків, завданих Україні внаслідок війни та виплата компенсації за житло на даний момент затверджено постановою кабміну №326. Урядом установлено, що втрати — це напрям, що включає втрати житлового фонду і об’єктів житлово-комунального господарства, об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, дачних і садових будинків, а також фактичні витрати, здійснені для їх відновлення...
Ще відео на цю тему:
👉 Допомога переселенцям 2000 грн та 3000 грн → https://youtu.be/zpg9XT9XsIk
👉 Як отримати 6500 гривень допомоги від держави → https://youtu.be/bpTH1bjOV-M
👉 Не отримали 6500 грн допомоги? Що робити❓ → https://youtu.be/b1cn_lYTRjA
❗️ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram — https://t.me/Zrobleno_bot
📱 Телефонуйте — 0443338909
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram — https://instagram.com/zrobleno_buhgalter
🧑🏻💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/
Що буде оцінюватися при визначенні шкоди: вартість зруйнованого та пошкодженого житла, яке потребує відновлення; фактичні витрати, здійснені для відновлення;
фактичні витрати на здійснення грошової компенсації постраждалим, житлові будинки чи квартири яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру; вартість зруйнованих та пошкоджених об’єктів малоповерхового житлового будівництва, у тому числі дачного та садибного типу, а також їх частини; вартість зруйнованих та пошкоджених об’єктів незавершеного житлового будівництва.
Визначення такої шкоди та обсягу збитків, завданих Україні, буде здійснюватися відповідно до методики, затвердженої наказом Мінрегіону за погодженням з Мінреінтеграції. Відповідальними ж за визначення шкоди та збитків нашої держави за цим напрямом визначені обласні, Київська міська державні адміністрації, а на період воєнного стану – військові адміністрації.
Хто матиме право на компенсацію за зруйноване житло: Право на виплати компенсація за втрачене житло 2022 матимуть громадяни України, які є: власниками пошкодженого або зруйнованого житла; інвесторами у житлове будівництво, якщо вони отримали право на виконання будівельних робіт, але не ввели будівлю в експлуатацію; членами кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього; а також спадкоємці осіб усіх зазначених вище категорій.
Відкритим залишається питання компенсації власникам нежитлового нерухомого майна та компенсації юридичним особам, тому очікуємо однозначного врегулювання вказаного питання в подальших правках до законопроекту.
Як подати заявку. Подати заяву абсолютно не важко можна скориставшись додатком «Дія» через послугу «пошкоджене майно».
У застосунку «Дія» у меню Послуги оберіть пункт Пошкоджене майно.
Заповніть форму, де потрібно вказати дані щодо пошкодженого об’єкта; фото та опис пошкоджень і вказати Ваші контактні дані. Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, то вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в реєтрі - ви матимете змогу внести інформацію в ручному режимі.
Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту. За допомогою таких повідомлень громадян уряд планує детально підрахувати втрачене майно та збитки, а також запропонувати людям компенсації.
Якщо Вам буде відмовлено - згідно закону відмову в наданні компенсації можна оскаржити у судовому порядку.
Наразі в Україні вже запрацював Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури. Державний рахунок для поповнення фонду для виплат постраждалим також вже створено і його можуть поповнювати як і сама держава, так і будь які організації з усього світу, то ж сподіваємося, що виплати скоро почнуться.
розгорнути опис
згорнути опис