Цю пісню співачка Навка присвячує бійцям Азову, захисники Маріуполя... Вони робили все, щоб не вбивали українців, щоб не вбивали їх братів. Вони не лише жили в пекельних умовах, перебуваючи в облозі і блокаді, а ще й турбувались про тисячі цивільних людей, які кілька місяців жили в підвалах-бомбосховищах! Ну і звісно боролись з російськими окупантами.
Оборонителі Маріуполя (а це і полк Азов, і Морські піхотинці, і Нацгвардійці...) - стали символом просто неземної сили в боротьбі за свою землю!
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у російському полоні перебувають понад 2500 українських військових з «Азовсталі».
Усі "азовці", котрі за наказом командування склали зброю у тимчасово окупованому Маріуполі і потрапили в полон Росії, зараз перебувають фактично "під дахом" Червоного Хреста.
Але представники Росії хочуть зробити "екстра-шоу" - влаштувати показове судилище над полоненими "азовцями".
І це в цивілізованому дипломатичному 21 столітті!!!
Блокада Маріуполя:
Через блокаду з 3 березня 2022 року в місті пропала електрикі, воді, газ, опалення та мобільний зв'язок. Неможливо доставляти в місто воду, продукти, ліки, дитячі товари. В місті залишалось понад 100 000 мирних жителів. Блокадники змушені збирати дощову воду, щоб пити, їжу готують на вуличних багаттях, а загиблих ховали прямо у дворах у братських могилах.
Червоний Хрест схарактеризував ситуацію як «апокаліптичну», а українська влада звинуватила Росію в організації великої гуманітарної кризи та заявила, що її дії мають усі ознаки геноциду. Російська армія, як і фашистська, створила для мешканців України ситуацію, в якій був блокадний Ленінград у роки Другої світової війни.
Металургійний комбінат було практично повністю зруйновано російськими авіанальотами під час вторгнення Росії в Україну і боїв за Маріуполь
4 травня російські війська, попри заяви, що беруть «Азовсталь» в облогу, прорвалися на територію комбінату[7]. З 1 по 7 травня Україна та Росія за підтримки ООН домовилися про евакуацію цивільних, які ховались у бомбосховищах «Азовсталі»[8]. На процедуру екстрадиції військових-захисників «Азовсталі» окупанти не погодилися[9].
розгорнути опис
згорнути опис