Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Україно, ось де Твої сини | документальний фільм Павла Майстренка | Історія України | Pivdeń Artbook

Цікаве
Опубліковано: 4 черв. 2022 р.
Підписатися
Цей повнометражний документальний фільм був створений до 30-ї річниці Незалежності України українським кінорежисером Павлом Майстренком в рамках мистецького проєкту Pivdeń Artbook та громадської організації Південний Артпростір за участі українських та польських істориків, варшавської української громади та українських пластунів.

Переважна більшість українців не знає, що у польській столиці похована еліта української нації, видатні діячі Української держави і Української республіки, які повставали в буремні роки першої світової. Та війна поступово перетворилася для українців у війну національно-визвольну і дала надію на відродження козацької державності. Але владу в Україні захопили більшовики і наче стерли пам'ять народу.
Про генералів, офіцерів та солдатів Української Народної Республіки забули навіть їхні родичі.
В СРСР їх називали бандитами, головорізами-петлюрівцями.
І парадокс в тому, що переважна більшість українців про цих людей і їхню діяльність майже нічого не знає.
Саме тому у цьому фільмі ми хотіли б згадати десятки тисяч тих українців, які в 1921 році були вимушені виїхати на чужину. Вони не зрадили Україну і навіть ламали свої життя заради своєї держави.
Ці люди заснували український уряд у вигнанні, який проіснував понад 70 років і лишив нам великий спадок. Ми не маємо права забувати про них.

Вітаємо на каналі "Pivdeń Artbook". Це новий україномовний історично-аналітичний проєкт громадської організації "Південний Артпростір", в якому ми висвітлюємо знакові і маловідомі події з культурної і політичної історії Південної України. Окрім минулого, ми тут говоримо і про майбутнє.

Підписуйтеся на канал. Далі буде.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить