1. Умови зберігання будівельних матеріалів.
За будматеріали (утеплювач, клей, штукатурку, фарбу) платите ви, і вони коштують недешево, тому ви маєте право вимагати, щоб продукція зберігалася в правильних умовах. Кожен виробник вказує на упаковці з продукцією умови його зберігання, яких потрібно дотримуватись. Інакше будматеріали втрачають свої властивості.
Так, наприклад, мінеральна вата дуже легко вбирає воду і стає непридатною для використання.
Сухі суміші, такі як клей для утеплювача, також бояться вологи і повинні зберігатись закритими в сухому місці, а фарба та готові штукатурки швидко пересихають, якщо їх зберігати не під щільно закритою кришкою в оригінальній упаковці.
Якщо ви бачите подібне ставлення майстра до ваших будматеріалів, краще не співпрацювати з ним.
2. Порушення технології
Система термоізоляції - складна структура, яка не терпить зневажливого відношення. Кожен шар у ній має бути нанесений правильно, з дотриманням технологій. У попередніх роликах ми вже розповідали, що на кожен квадратний метр фасаду припадає від 10 до 12 кг навантаження від системи утеплення. Тому все має триматися дуже надійно.
Ось основні етапи проведення робіт:
- основа має бути очищена від бруду і прогрунтована ґрунтом глибокого проникнення.
- під час монтажу плит утеплювача, на них має бути нанесена достатня кількість клею (потрібно закрити не менше 60% площі листа, а краще повністю), тут економити не можна, адже саме на клеї тримається утеплювач. Якщо майстер надто заощаджує клей, це виглядає підозріло.
- шви між плитами необхідно закладати монтажною піною.
- Дюбелі для утеплювача повинні бути достатньої довжини, вони повинні бути акуратно забиті і задуті піною до того, як клеїти армуючу сітку. Тому що часто дюбелями прибивають сітку до утеплювача. Це неодмінно призводить до тріщин та деформації фасаду. Також дюбелів має бути достатньо - не менше 5-6 шт на 1 кв. метр.
- армуюча сітка має бути проклеєна з двох сторін (тобто втоплена в клей), а її краї заведені один на другий не менше ніж на 10 см.
- для кутів, укосів та вигинів застосовуються спеціальні куточки з армуючою сіткою.
- перед нанесенням декоративного шару поверхня знову грунтується, але на цей раз грунтуючою фарбою з кварцовим піском.
Є багато інших моментів, але ми поки що обмежимося основними. Якщо майстер грубо порушує ці вимоги — перед вами халтурник.
3. Умови проведення робіт
Усі ми обурюємося, коли бачимо подібне ставлення до роботи під час укладання дороги. Але монтаж системи утеплення не менш серйозний процес. Його також не рекомендується проводити під час опадів. Попадання вологи між шарами системи утеплення дуже негативно впливає на результат. Погіршується адгезія, шари погано висихають, з'являється біокорозія, суттєво знижується якість продуктів (клею, штукатурки, фарби). Щоб уникнути цих проблем, потрібно використовувати фасадну сітку, яка захищатиме стіни від попадання опадів.
Також кожному шару потрібно давати висохнути, щоб параметри продукту набрали свою міцність. Зазначимо, що опади та висока вологість можуть вплинути і на термін висихання продуктів. Докладніше про це дивіться у нашому відео за посиланням.
Подібний негативний ефект на шари системи утеплення справляють низькі температури або спека. У першому випадку волога, що міститься в продуктах, замерзає та деформує фасад, у другому продукти швидко пересихають та втрачають свої параметри.
Виробники на упаковці зі своєю продукцією обов'язково вказують діапазон температур, при якій можна виконувати роботи.
Якщо ви бачите, що майстер нехтує рекомендаціями виробників, працює під час опадів без захисних сіток, порушує температурні обмеження, знайте, що результат буде плачевним. За цю халтуру платити будете ви.
Обов'язково напишіть у коментарях, з якими майстрами, добрими чи поганими, ви стикалися. Можливо саме ваш коментар стане темою нашого наступного ролика.
Сподіваюся, це відео було корисно для вас. Ставте лайк та підписуйтесь на канал
розгорнути опис
згорнути опис