Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

КЕП для РРО ● ЕЦП чи електронна печатка - що краще? 😱 Консультація бухгалтера Zrobleno

Опубліковано: 1 листоп. 2021 р.
Поговоримо про #КЕП для програмного #РРО? Щоб зареєструвати програмний РРО, підприємцеві потрібен електронний підпис, це безпосередньо необхідно для роботи у реєстрі розрахункових операцій. Який #ЕЦП для програмного РРО потрібен?

Ще відео на цю тему:
👉 Обов'язок застосовувати РРО для ФОП 2021/2022 → https://youtu.be/qDlzSIo62B0
👉 Програмний РРО "Сота каса" → https://youtu.be/A2F_qO_PUvI
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ → https://youtu.be/NqKmA4RT6EY

🕒 0:00 — Вступ #Zrobleno
🕒 0:28 — Що таке КЕП
🕒 0:47 — Що таке УЕП
🕒 1:14 — Де отримати КЕП
🕒 1:46 — Електронні підпис та печатка для РРО
🕒 2:14 — КЕП для ФОП і для касира
🕒 3:27 — Висновки

❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻‍💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/

Який електронний підпис необхідний для програмного РРО?
Електронний підпис засвідчує особу, документ та підписаний КЕП, має таку саму юридичну чинність, як і підписаний від руки.
Електронні підписи діляться на кваліфіковані й удосконалені.
КЕП для РРО — кваліфікований електронний підпис, він має максимальний ступінь захисту, базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Його використовують для подання податкової звітності, підписання документів із контрагентами, для роботи в банкінгу, для доступу до держсервісів і обміну інформацією з держорганами й у програмному реєстрі розрахункових операцій.
УЕП — удосконалений електронний підпис, від має файловий вигляд й є менш захищений, ніж КЕП. УЕП не обов'язково формується з використанням сертифіката, а якщо сертифікат використовується, він не кваліфікований. Удосконалений електронний підпис видають, у тому числі, банки, які не є надавачами електронних довірчих послуг.
Отже, у вас є вибір, можете користуватися, як КЕП, так і УЕП, але я б радила не ризикувати й обрати перевірений метод електронного підпису - КЕП.
Куди звернутися по КЕП?
Отримати КЕП для програмного РРО ви можете у будь-якого кваліфікованого видавця, в Інформаційно-довідковому департаменті ДПС, ДІЯ, у ПриватБанку, УкрСиббанку тощо.
КЕП дійсний один рік, потім для нього потрібно отримувати новий сертифікат. Але, якщо ви оформлюєте КЕП у податковій, то він діє два роки.
Також, у заяві на отримання КЕП є розділ про формування сертифіката електронної печатки для програмного РРО. Ви можете самостійно обрати, використовувати в програмному РРО електронний підпис чи печатку.
Що ж таке електронний підпис і електронна печатка?
Уявимо ситуацію, що у Вас одна каса, а касирів декілька, тоді є два варіанти організації роботи касирів з КЕП для роботи з програмним РРО:
всі касири мають оформити особистий підпис з вказаним їх прізвищем, для того, щоб кожен касир своїм електронним підписом міг відкрити і закрити касу.
або, організація отримує один підпис печатки для каси і тоді всі касири використовують тільки цей сертифікат у роботі з програмним РРО.
КЕП для ФОП і для касира
Якщо ФОП працює з програмним РРО самостійно, він може використовувати свій КЕП у роботі. Передавати підпис третім особам не можна. Тобто сертифікатом, випущеним на підприємця, не може користуватися касир, який працює з програмним РРО.
Інакше кажучи, якщо з програмним РРО працює найманий працівник ФОП — касир, електронний підпис він отримує особисто на своє ім'я. Використовує його сам і не передає колегам.
З одним сертифікатом електронного підпису можна працювати одночасно тільки на одному програмному РРО. А якщо точок із програмних РРО у вас декілька, тоді потрібна відповідна кількість зареєстрованих касирів. Входити в систему й працювати з програмним РРО можуть лише ті касири, щодо яких ФОП подав «Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа». А якщо касир звільняється, то треба подати те саме Повідомлення, але з типом «припинення роботи».
При вході в програмний РРО касир подає повідомлення про відкриття зміни, потім закриває її, засвідчує розрахункові операції своїм електронним підписом.
А з-приводу печатки, то у законодавстві немає обмежень щодо застосування електронної печатки підприємства на декілька програмних РРО. Адже її отримує саме підприємство й використовувати її можуть усі касири.
Висновок
Перед відкриттям програмного РРО вам необхідно визначитись, що буде зручніше використовувати електронний підпис чи електронну печатку. Але варто звернути увагу,що при використанні електронного підпису легше контролювати хто з касирів і у який час відкривав чи закривав касу. А ось з печаткою це не проконтролюєш, але буде менше тяганини з оформленням чи закриттям електронних підписів касирів.
Якщо тобі було щось не зрозуміло або ж з'явилися якісь запитання на тему бухгалтерського обліку - ти завжди можеш перейти за посиланням під цим відео й ми на все відповімо.
#Бухгалтер zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить