Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

НЕЙМОВІРНИЙ САД НА РЕЛЬЄФНІЙ ДІЛЯНЦІ

Опубліковано: 24 жовт. 2021 р.
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #рельефныйучасток

Надзвичайно рельєфний шмат землі спочатку, і неймовірної краси сад в кінці. Дизайнерка Олена створила свій сад на ділянці, що лякає навіть більшість ландшафтних архітекторів. Вона зуміла правильно обіграти непросту ділянку так, що територія тепер справді вражає. Як - дивіться у відео!

Приємного перегляду!

НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Шокуюча ділянка з надзвичайно крутими схилами. Як з цим працювати?
4:55 - Як підібрати рослини для ділянки з крутими схилами?
9:24 - Трактор та перенесення землі. З чого все починалося?
11:17 - Укріплення великих схилів, окрім підпірної стінки.
16:46 - Що таке гобелен та як його створити?
18:56 - Краса міскантуса китайського в саду дизайнерки.

Привіт! Це програма “Ландшафтний дизайн”, я Андрій Каранда. Сьогодні ми поговоримо про складний рельєф на ділянці, і що з ним робити. А розкаже нам про цей сад його авторка та власниця ландшафтний архітектор Олена Бальжик. Рельєфність цієї ділянки диктує нам відповідний асортимент рослин.

Коли ми були внизу, то складалося враження, що квітниками засаджений увесь пагорб. Насправді ж тут є тераси. Зазвичай складний рельєф ділянки лякає людей, бо в нього треба багато вкластися. Тут важче зробити город, плодовий сад. Ми були готові до цього. Тож для того, щоб ділянка була зручною, ми її зробили терасуванням.

Тут є і город, і сад. Їх ми зробили на більш рівній частині, а ландшафт зі схилами використали для красивого саду, для насолоди, для пошуку цікавих поєднань рослин.

Спочатку це був просто суцільний пагорб. Щоб десь створити рівнину, ми провели багато земляних робіт.

Ділянка на схилі дає більше варіантів цікавих оригінальних рішень, ніж звичайна ділянка на рівнині. Тут можна реалізувати багато архітекторських ідей.

З середньої тераси, де ми зараз стоїмо, гарно проглядається галявина та інші тераси. Раніше тут були високі рослини, і цього всього ми бачити не могли. Олена їх забрала і таким чином повністю змінила те, як виглядає ділянка. Тепер звідси видно красивий дальній план.

Тут також використана велика кількість ґрунтоповкривних рослин: орегано, котяча м'ята. Схили тут не дуже круті, але все одно відбувається з часом вимивання ґрунту. Якщо ми на рівному рельєфі можемо дозволити залишити “голі” ділянки і замульчувати, то тут так не вийде - це все вимиватиметься дощами та поливом. Тому тут було вигідніше затягнути рослинами, аби вони були статичні і не давали землі сповзати.

Як все починалося?
Був шалено крутий схил з порослями і деревами. Ми вирішили цей схил терасувати, для цього трактор працював тут три дні. Ґрунт, який ми брали звідси, перевозили на іншу ділянку КАМАЗами. Скільки землі у нас є, стільки ми і маємо перемістити. Бажано на цій же ділянці.

Тепер цей схил потрібно укріпити. Ми це зробимо георешіткою, що буде гарно штирями закріплятися в існуючий ґрунт, тому вона стримуватиме воду, ерозію. Потім будемо засаджувати кущі, багаторічні трави. Ми будемо робити тут автоматичний полив, тому маємо на вибір набагато ширший асортимент рослин. Без поливу було б важко, адже вся вода “скочуватиметься” донизу. Іноді зверху на георешітку стелять геомат. Якщо є на це бюджет його варто використовувати. Ми цього разу використовувати його не будемо.
Рішення приймати варто, виходячи з того, який у нас є ґрунт, який кут нахилу. У нашому випадку є глина, вона тримає форму. Натомість пісок би зсувався.

Олена хоче зробити гобелен. Щоб був симбіоз рослин, щоб все мінялося. Тут використають і кущі, і грунтопокривні рослини.

Інший схил більш пологий. Тут асортимент може бути більшим. Тут за основу Олена використає міскантус китайський. Він даватиме висоту та волоті, що цілу осінь та зиму створюватимуть гарну картинку.

Міскантус китайський балерина ми використовуємо для того, щоб зробити схили мальовничими та ніжними.

Не бійтеся складних ділянок. Вони дуже мальовничі. Відкривається чудовий краєвид, а ділянка може бути полотном для реалізації мрій.

Це програма про ландшафтний дизайн, з вами був Андрій Каранда. Побачимося!


Додавайтесь в друзі:

Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/

Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig


Раджу до перегляду:

Квітник із багаторічників:
https://www.youtube.com/watch?v=Vo0mRSPpsYc&;t=51s

ТОП рослин маленького саду. Як створити комфорт:
https://www.youtube.com/watch?v=lpZ4b6tfIQY

Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!


#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #рельефныйучасток
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить