Базові демократичні свободи українці змушені виборювати на майданах. Нині в Україні та світі добре знають про Євромайдан 2013-2014 років та Помаранчевий Майдан 2004-го.
Помаранчева революція стала великою несподіванкою для Західного світу. На той момент західний світ ледве навчився відрізняти українців від росіян і тут раптом безкровна революція...
Тоді українці повстали на захист прав людини і демократії — так само як це зробили в країнах Східної Європи наприкінці 80-х - початку 90-х.
Проте першу цеглину у фундамент українських майданів заклала Революція на граніті, яка відбулася у 1990-му.
Тоді головними вимогами студентів була відмова від підписання нового союзного договору і перевибори Верховної Ради за новими демократичними правилами.
Наступною цеглиною у розбудову української демократії стала акція «Україна без Кучми», яку Леонідові Кучмі вдалося придушити. Проте протести обвалили рейтинги тодішнього президента.
Водночас зростала популярність прем’єр-міністра Віктора Ющенка, який мав репутацію прозахідного реформатора і проукраїнського лідера — за його прем’єрства нарешті почала зростати економіка.
Натомість олігархічні клани не хотіли просто так здаватися. Вони зробили ставку на проросійського кандидата — вихідця з Донбасу з кримінальним минулим Віктора Януковича.
Масові фальсифікації, розгул бандитизму, отруєння, продажна міліція — зрештою всі ці безчинства вивели тисячі людей на головну площу країни, де вони засвідчили свою позицію.
Що стало причиною Помаранчевого Майдану і яку роль у цій історичній події зіграла Революція на граніті 1990 року — дивіться у дев’ятій серії проєкту «10 Днів незалежності України»
Проєкт реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.
Над проєктом працювали:
Володимир В'ятрович — автор та ведучий
Андрій Сайчук — сценарист
Леся Вакулюк — сценаристка
Яків Любчич — режисер
Михайло Смуток — виконавчий продюсер
Олександр Попенко — оператор
Костянтин Пузанкін — дизайнер
Олександр Климань — звукорежисер та композитор
Юлія Білоус, Катерина Бєслік — стиль
Кіра Лєтова, Олександра Корченкова — грим
Тетяна Колісник — редакторка соціальних мереж
Володимир Бірчак, Олеся Ісаюк — наукові консультанти
Микола Попелуха — редактор архіву
Ігор Малахов — режисер архіву
Ярина Ясиневич — продюсерка
Лідія Тополевська — фінансистка
Анна Олійник — директорка
Дмитро Гузій — юридична підтримка
#10днів_незалежності #історія_україни #відновлення_незалежності
розгорнути опис
згорнути опис