00:00 – Вступ
01:12 – ЦНАПИ ігнорують сервіс #check.gov.ua
03:54 – Що являє собою сервіс check.gov.ua?
06:01 – Як перевірити квитанції через сервіс check.gov.ua?
09:56 – Насамкінець...
_________________
Невеликий ліричний відступ… Планув випустити це відео наприкінці вересня, але через непередбачувані обставини, змушений вчергове змістити свій графік. Тому активних глядачів та дописувачів каналу прошу вибачення. Постійно обіцяю виправитися, то в кінці мушу 😊
_________________
Тема сьогоднішнього відео виникла спонтанно. Готувався до випуску матеріалу про платіжний сервіс від Vodafone і паралельно займався приватними справами. Аж бах… І наша славна бюрократична система дала мені відкоша у питаннях використання е-квитанцій у миколаївському ЦНАПі. Оскільки є постанова #КМУ «Про запровадження експериментального проекту щодо спрощення процесу перевірки факту оплати адміністративних та інших послуг з використанням програмного продукту “check”» (почитати її можна тут: https://bit.ly/2WJ1aay), рішення місцевого ЦНАПу суперечить цій постанові. І понеслося…
Я звернувся на гарячу лінію Кабміну, написав скаргу. Отримав листа від місцевого органу самоврядування, склав скаргу на них і подав запит через народного депутата через порушення. Одним словом зайняв активну громадську позицію і борюся проти вітряків як сумнозвісний Дон Кіхот…
Але це вже знову лірика. Повернуся до суті відео. Воно присвячене державному сервісу перевірки #квитанції – check.gov.ua, який почав працювати у 2020 році. За його допомогою можна підтверджувати справжність квитанцій в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою до різних інституцій.
Ідея сервісу відмовитися від паперових квитанцій. При оплаті держпослуг державні органи не повинні вимагати «бамажки» із підтвердженням оплати. Громадянину достатньо надати код квитанцій і вказати банк, з якого здійснювався платіж. Далі працівник може перевірити квитанції на сайті check.gov.ua
Як працює сервіс check.gov.ua?
Електронний сервіс check.gov.ua досить простий у використанні. Принцип роботи полягає в двох простих кроках:
- Замість паперової квитанції користувач просто надає її код і вказує сервіс з якого здійснював оплату.
- Той, хто зобов’язаний перевірити здійснення платежу, заходить на офіційний сайт check.gov.ua, вибирає сервіс оплати і вводить наданий код.
Чудово, не правда? 😊
Державним сервісом перевірки квитанцій я користувався кілька разів. Перший раз квитанцію прийняли, а наступного – відмовили. А як у вас справи із електронним документообігом? Чи користувалися сервісом check.gov.ua?
_________________
Під час монтажу відео були використані фрагменти відео про Зеленського (youtube.com/user/mediaavers) та безкоштовні анімації із сервісу giphy.com. Авторські права не порушено.
розгорнути опис
згорнути опис