Для багатьох автолюбителів велика проблема - визначитись з одним простим питанням: «Що вибрати - карбюратор або інжектор?» Подібних тим в інтернеті безліч, і дискусії ведуться дуже гарячі. Одні стверджують, що найкращим варіантом є покупка карбюратора, а інші впевнені на 100% в перевагах інжектора.
Функції карбюратора та інжектора абсолютно однакові - вони формують і подають паливно-повітряну суміш у циліндри. Але ось принцип дії вузлів відрізняється.
Карбюратор подає у двигун вже готову суміш, приготування якої відбувається за наступним алгоритмом:
У процесі такту впуску в циліндрі формується знижений тиск, що сприяє втягуванню необхідного об'єму повітря;
При проходженні через карбюратор повітря змішується з паливом в строго певній пропорції;
Паливно-повітряна суміш потрапляє в двигун, де і згоряє.
Всі процеси виключно механічні, на відміну від інжектора.
В інжекторному двигуні принцип утворення суміші інший - в роботі задіяна електроніка. Датчик повітря виробляє вимірювання об'єму повітря, що поступає в циліндр. Виходячи з розрахованого об'єму, подається дозований об'єм палива.
Але перед тим як робити якісь висновки, необхідно розібратися з перевагами і недоліками кожної з систем.
Карбюраторний двигун. Переваги: конструктивна простота. Карбюратор завжди можна прочистити, налаштувати і відрегулювати за власним бажанням; великий асортимент деталей; доступна вартість; немає високих вимог до якості бензину; динамічні параметри двигуна на високому рівні.
Недоліки: низька корисна потужність (близько 10-20% витрачається на роботу системи); невідповідність сучасним екологічним нормам Євро-4. Викид шкідливих речовин у карбюраторних двигунів надмірно високий (не дотягує навіть до рівня Євро-2); підвищена чутливість до перепадів температури. Взимку буває складно завести двигун через низьку температуру, а влітку зворотна проблема - перегрів. Інжекторний двигун
Переваги: екологічність. Саме з цієї причини на сучасних автомобілях установлюються інжекторні двигуни. На практиці, обсяг шкідливих речовин в декілька разів нижче, ніж у карбюраторних двигунів; ККД такого мотора багато вище; відсутні проблеми заводу двигуна при низьких температурах; система набагато надійніша і ламається рідше.
Недоліки: якщо і з'являються несправності, то виправити їх своїми руками неможливо. Найчастіше необхідно їхати на діагностику до фахівців; елементи інжектора не піддаються ремонту - їх ціна набагато вища, ніж деталей для карбюратора; інжекторам просто необхідна висока якість палива. Якщо в паливі є домішки смоли, то це може позначитися на працездатності системи. Часто доводиться займатися промивкою інжектора;
експлуатація інжектора обходиться дорожче.
Так що вибрати - карбюратор або інжектор
Однозначної відповіді тут немає. Якщо ви купуєте новий автомобіль, то вибирати не доводиться - там буде встановлено інжектор за замовчуванням. При купівлі б/у автомобіля для сільської місцевості, перевагу краще віддавати карбюраторному варіанту. Причина - простота обслуговування. Що робити в селі, якщо зламався інжектор? Де шукати СТО? Це вже серйозна проблема. Звичайно, завжди можна викликати фахівця, але це займе час, та й грошей піде чимало.
Для жителів міста, де є безліч СТО, краще віддати перевагу інжектору. Від них менше проблем, він економічніший.
Офіційні сторінки:
https://www.facebook.com/profile.php?...
https://www.instagram.com/romaniv_2809
https://www.instagram.com/mechanics_ukr
розгорнути опис
згорнути опис