Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Польща 1981: військова хунта проти "Солідарності" // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 13 груд. 2021 р.
Підписатися
Рекомендуємо подивитися:
🔸 Радянська імперія проти повстанців: придушення Угорської революції 1956 👉 https://youtu.be/hacVyawBPAg

🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CVVmP4jgdfH
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

У повоєнні часи поляки завзято боролися за вихід з-під впливу Кремля. Найбільші загострення протистояння влади та суспільства у Польській Народній Республіці припали на 1956, 1968, 1970, 1976 роки. Але в 1981-му там відбулися події історичного масштабу, що стали передвісником краху всієї соціалістичної системи. Незалежна профспілка “Солідарність” під керівництвом Леха Валенси очолила протестний рух, в якому взяла участь половина населення країни. У відповідь 13 грудня 1981 року фактичний лідер ПНР генерал Войцех Ярузельський оголосив про запровадження воєнного стану. Влада зосередилася в руках Військової ради національного порятунку, яка складалася з силовиків. Пізніше Ярузельський виправдовувався, що в такий спосіб буцімто запобіг введенню радянських військ у Польщу. Але чи так це було насправді?

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить