Плоскостопість. Чому виникає? Чи можна вилікувати?
Наша стопа має мати два склепіння; одне – це поздовжнє, друге – це поперечне. Розпластування поздовжнього склепіння – це є звичайна, класична поздовжня плоскостопість, розпластування поперечне – це поперечна плоскостопість, яка викликає отой виступаючий перший палець, або цей вальгусну деформацію першого пальця, або оту кісточку, яка стирчить з боку.Для чого нам оці склепіння взагалі? Склепіння стопи – це є природній амортизатор стопи. Воно нам забезпечує амортизацію при ходьбі, забезпечує розвантаження м’язів і суглобів при ходьбі, забезпечує більшу плавність кроку, більше плавність руху, кращу ефективність бігу, кращу ефективність стрибка. Плоскостопість – це не смертельне захворювання, безумовно. Хоча знову ж таки, важкі види плоскостопості, так звана стопа-качалка – це дуже важке захворювання, яке викликає важку інвалідність, яке виликає фактично неможливість людиною ходити тривалий час.
Частіше плоскостопість, звичайно, ми діагностуємо і бачимо у дітей. Є певні вікові особливості. Поки дитина не ходить в неї стопа, в принципі, повинна бути плоскою. Як тільки дитина починає ходити, в принципі, в неї також стопка повинна бути плоскішою, тому що у дітей є власний жировий супінатор, в середині стопки є жирова клітковина, яка забезпечує якраз пом’якшення ходи для дитини, яка забезпечує якраз правильне формування склепіння цієї стопи. Другий ще важливий нюанс, на рахунок плоскостопості, виділяє два основних види плоскостопості, так звана ригідна плоскостопість і еластична плоскостопість.
Багато людей відмічають, що зараз плоскостопості стало більше. Таких досліджень я, чесно кажучи, не зустрічав, щоб їх стало набагато більше чи набагато менше, але певналогіка все ж таки в цьому прослідковується. Причини плоскостопості - це менше навантаженість на стопи у дитячому віці.
Консультація спеціалістів у Києві, Львові та Івано-Франківську:
https://ivr.ua/ua/contacts?utm_source=youtube&utm_medium=referal&utm_campaign=youtube_likar
розгорнути опис
згорнути опис