Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Вилетів міжхребцевий диск і біль в спині

Влоги
Опубліковано: 27 лют. 2022 р.
Вилетів міжхребцевий диск
00:00 Вступ
01:49 Яка міцність диску
02:12 Неправильне підняття вантажу
04:47 Спазм у спині
Насправді диски людини - це дуже міцні структури, які витримують величезні навантаження кожен божий день. Простий приклад, середньостатистично умовно людина важить нехай приблизно 80 кг, а диск її в поперековому відділі тримає верхню половину тулуба, там ще є певні оговорки, що вехня половина тулуба важча, ніж половина, але, якщо так говорити є ще частина навантаження розподіляється на живіт, на м’які тканини, ну умовно половину з цих 80 кг попадає на наш диск у попериковому відділі. І кожен день людина робить величезну кількість кроків, умовно скажем 10 000 кроків; і 10 000 разів на оцей диск робиться натиск 40кг, нехай - це будуть не удари, хай це будуть такі м’які натиски, але це кожен день по 10 000 разів.
Були дослідження, які показували, що в експерименті диск може витримати 750 кг навантаження прямого на прямий диск, тиснуть зверху і він витримує 750 на 800 вже розривається. Тобто це насправді дуже міцна структура, яка витримує величезні навантаження і щоденно, і рутинно, і навіть якісь екстримальні навантаження також витримує при стрибках, при ударах, при підняттях вантажів. При неправильному піднятті вантажу, навантаження десь також зростає, тому що ми пам’ятаємо кран, піднімає вантаж основа крану буде більше діяти за рахунок цього плеча маса.
Про що є говорять тоді, коли вилітає? Найчастіше, коли говорять, про те, що десь щось диск вилетів - це сленгове поняття. Людина приходить, десь їй щось там болить, щось там їй умовно кажучи заскочило, приходить до мануального терапевта, до спеціаліста, який не має сильно бажання, часу і настрою пояснювати, що там відбувається. Простіше сказати, у вас там диск вискочили, вилетіли, я їх зараз назад повставляю і у вас все пройде. Тобто вилітання дисків базується на тому, що щось кудась вставляють і воно проходить. Насправді диски, відповідно так як вони не вилетіли, то їх і не вставляють. Найчастіше, людина котра приходить з гострим болем, найчастіше це людина, в якої виник так званий блок або фукціональний, або різкий блок, якогось із сегментів хребта. Вони рухались-рухались і в певний момент, може бути якийсь не зручний рух, незручне навантаження, це може бути навіть без якогось додаткового вантажу, просто незручно нахилитися, не так піднятися, хтось з ранку з ліжка встає, хтось з машини виходить, в мене були пацієнти: одна з маршрутки виходила незручно стала, один пацієнт виходив в мене на парковці з машини і різко незручно став, такі речі теж бувають. Не зручний рух викликає різке подразнення нервового закінчення, різке його підщемлення чи структурами хребців, чи структурами міжхребцевих сурлобів, чи структурами того самого диску, який також може мати певні розриви,
протрузії і грижі, але розриви, протрузія і грижа - це не вилетівший диск, це диск, який є на місці, просто він розігвався і з нього щось вилізло, але він стоїть на місці. Виникає різьке подразнення нервового закінчення, на це різке подразнення організм реагує різким блоком, він різко спазмує цей сегмент. І переважно він його спазмує у цьому подразненому положені. Далі включається механізм порочного кола. Цей блок - це є рефлекторна реакція організму, ми якщо вдаримося,
обпечемо щось ми зробимо, ми зразу ділянку, яку ми вдарили стиснимо, притиснемо до себе, знерухомимо. Так само і в спині, воно викличе різкий спазм, чисто рефлекторний, підсвідомий; на цей спазм, відповідно, подразнення буде ще ставати більшим і на подразнення буде викликатися сильніший біль, сильніші більові відчуття, а на ці больові відчуття організм буде давати ще сильніший спазм. Людина з таким блоком звертається до мануального терапевта, до лікаря. Якщо вдається, якщо все добре певними маніпуляціями цей сегмент розрухується, розблоковується, подразнення нервового закінчення знімається і пацієнту стає легше. Інколи це супроводжується клацанням, інколи це супроводжується певним хрустом. Насправді в більшості випадків такі методи є безпечними, але в окремих випадках ними можна і спровокувувати і значне погіршення стану. Я бачив випадки зустрічав і переломів хребців, особливо якщо там є остеопороз, бачив і якесь погіршення стану після емануальних терапій неконтрольованих, тому звичайно, що краще такі речі перед тим обстежувати, оглядатися, звертатися до спеціалістів, тому що такі, умовно кажусь вставляння вискочивших дисків мають певні ризики і тому до цього, як і до всього в нашому організмі треба підходити обережно, але нагадаю ще раз диски нікуди не літають, крил вони, на жаль, не мають, а може і на щастя.

Консультація спеціалістів у Києві, Львові та Івано-Франківську:
https://ivr.ua/ua/contacts?utm_source=youtube&;utm_medium=social&utm_campaign=youtube_likar
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить