Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

РЕСТАВРАЦІЯ СТАРИХ РЕЧЕЙ: меблі, які мали Тарас Шевченко, Кобилянська, Петлюра, Винниченко. ПОРАДИ!

Цікаве
Опубліковано: 5 груд. 2021 р.
Кураторська екскурсія Олександра Закусила, художника-реставратора меблів та етнографічних пам’яток з дерева вищої кваліфікаційної категорії «Як зберегти старовинні меблі?». Бажаючих відвідати екскурсію зібралося так багато, що зал музею ледве всіх умістив.

Зміст:
00:01 - Речі Тараса Шевченка
03:25 - Ківш Івана Козловського
05:14 - про реставраційні матеріали та методи
07:40 - крісло Ольги Кобилянської
14:10 - Аналой з фільму «Тіні забутих предків»
18:49 - Стіл Симона Петлюри
28:39 - особливості реставрації меблів
32:40 - Стіл Володимира Винниченка
35:38 - крісло Павла Тичини
39:29 - поради та консультації

На виставці представлено велику кількість експонатів, відреставрованих Олександром Закусилом. Цікава розповідь про них захопила аудиторію. Реставратор розказав, як працювали з предметами, пов’язаними з життям Тараса Шевченка, як реставрували стіл, за яким працював Симон Петлюра, письмовий стіл Винниченка. О. Закусило зупинився на реставруванні крісла, яке зроблено на замовлення письменниці Ольги Кобилянської. Зокрема показав, як крісло було пристосовано під потреби письменниці, які прикмети застосування О. Кобилянською слід було залишити для того, щоб сучасному глядачеві були зрозумілі всі особливості його використання під час важкої хвороби в останні роки її життя.
Після екскурсії відвідувачі довго не відпускали О. Закусила, питаючи його не лише про професійну реставрацію, але й про відновлення власних предметів побуту.
Які умови та чинники сприяють старінню меблів та виробів із деревини? Про це, а також про особливості виготовлення старовинних меблів, деструкцію деревини, методи запобігання старіння меблів тощо.

Підпишіться на канал: https://www.youtube.com/channel/UCrAervu_vE5zGm2GMPJcttg?sub_confirmation=1

Аналой від Параджанова
Іноді реставрація пам’яток культури переростає у захоплюючу детективну історію! Так сталося з аналоєм, який представлено на виставці «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація».
Життя аналою було доволі насиченим. Ще у 60-ті роки минулого сторіччя легендарний український режисер Сергій Параджанов перевіз його з села Космач (Івано-Франківська область) до Кіностудія ім. Довженка для зйомок у фільмі «Тіні забутих предків». У 2003 році аналой був переданий у Національний музей українського народного декоративного мистецтва, працівники якого направили пам’ятку до Реставраційного центру.
Артефакт поступив у важкому стані, взятися за таку складну роботу вирішила художниця-реставратока вищої категорії Лусіне Михайловська.

Про шлях Шевченка-живописця через особисті речі з його майстерні, про палітру митця та багато іншого.
Про крісло Ольги Кобилянської в стилі баугаус, запах письменниці та інші свої «знахідки» розказує у відео художник-реставратор вищої категорії Олександр Закусило.
Письменниця-модерністка Ольга Кобилянська у свій час запропонувала новий жіночий погляд у літературі – аналіз внутрішньо-психологічного буття інтелігентної жінки у світі, в якому вона змушена боротися за свою інтелектуальну рівність.

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS

Виставка репрезентує досліджені та відреставровані фахівцями Реставраційного центру в м. Києві та його філій у Львові, Одесі, Харкові музейні раритети, пов’язані з життям і діяльністю визначних українців, які впродовж ХVIII–ХХ ст. відігравали вирішальну роль в історії та культурі України. На виставці представлено 180 предметів з 40 музеїв, заповідників, галерей України та інших закладів культури.
Перед відвідувачами постане світ речей та творів, що слугували непересічним особистостям – державникам, вченим, письменникам, художникам, акторам, композиторам, громадсько-політичним діячам – Івану Мазепі, Петру Калнишевському, Івану Скоропадському, Петру Могилі, Тарасу Шевченку, Івану Котляревському, Марку Вовчку, Панасу Мирному, Лесі Українці, Івану Франку, Михайлу Грушевському, Ользі Кобилянській, Богдану Лепкому, Максиму Рильському, Павлу Тичині, Миколі Леонтовичу, Сергію Васильківському, Марії Заньковецькій, Івану Козловському, Симону Петлюрі, Василю Стусу, Катерині Білокур та багатьом іншим.
В експозиції представлені відреставровані музейні предмети – особисті речі, малярські й графічні твори художників, документальні пам’ятки, світлини, прижиттєві видання авторів, нотні записи, меблі, книги з особистих бібліотек, одяг, предмети домашнього вжитку. Маючи свою художню виразність та історичну цінність, вони несуть енергетику людини, якій належали.

Велика історія являє собою картину з тисяч дрібних фрагментів, кожен з яких посідає своє окреме місце та робить картину цілісною, гармонійною. Картину української нації, української культури, української державності, як і має бути, складають люди. Талановиті, сміливі, відчайдушні, вперті, емоційні.


#меблі #Шевченко #реставрація #деревина #РеставраціяДеревини #Параджанов #Кобилянська #СимонПетлюра #Аналой #ТініЗабутихПредків #ВолодимирВинниченко #тарасшевченко #поради
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить