Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Дисиденти. Степан Хмара

Цікаве
Опубліковано: 24 листоп. 2021 р.
Підписатися
Для проєкту “Дисиденти” Степан Хмара розповів про поширення українського слова засобами самвидаву. Про масові арешти, позасудові переслідування та очевидність того, що потрапляєш на гачок кагебістів. Про нелюдські умови відбуття покарання, тортури холодом і голодом. І про те, чому це все в якийсь момент мало припинитися.

«…система КГБ була спрямована так: насамперед зламати психологічно й фізично нас, як опонентів режиму, або фізично знищити. І для цього вибиралися всі засоби».

«…один епізод мені врізався на все життя. Він [батько] каже: «Очевидно, ми цю війну не виграєм зараз. Але ми мусимо йти до кінця. Можливо, ми всі загинемо, але ми мусимо це робити. І на нашому прикладі будуть виховуватися наступні покоління».

Довідка:

Степан Хмара — правозахисник, політик, політв’язень.
Розповсюджував самвидав та іншу заборонену літературу. Після арешту В'ячеслава Чорновола продовжив підпільно видавати «Український вісник». За політичну та правозахисну діяльність 1980 року заарештований КДБ та засуджений до 7 років ув'язнення в таборах суворого режиму й 5 років заслання. Покарання відбував у таборах для політв'язнів на Уралі. За нескореність 306 діб відбув у нелюдських умовах карцеру — штрафного ізолятора.
Із березня 1990 року народний депутат України. Досі активно відстоює все українське.

«Я розумію, яке значення має мова, і мені хотілось би… пропагувати українську мову, де тільки можна і як тільки можна».

Відео створене в рамках проєкту «Дисиденти».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Дізнатися більше про проєкт:
https://www.istpravda.com.ua/dissidents/

📕 Безкоштовно завантажуйте книжку «Дисиденти» на сайті: bit.ly/3q5kZFb

#Дисиденти #СтепанХмара #ІсторичнаПравда #Вахтанг_Кіпіані #Вахтанг_Кіпіані_блог
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить