26 листопада вступає в силу новий порядок щодо ведення обліку товарних запасів для #ФОП. Давайте розбиратися, кому потрібно буде вести облік і що буде, якщо його не вести.
Отже кого це стосується. Облік мають вести...
Ще відео на цю тему:
👉 Підстави для перевірки ФОП та ТОВ → https://youtu.be/_2hXbI-yGAw
👉 Обов'язкове застосування РРО / ПРРО для ФОП❓ → https://youtu.be/FbENiB0tNEA
👉 Приватбанк масово блокує рахунки❗️ За що❓ → https://youtu.be/4IDTouJN0LM
❗️ Консультація Бухгалтера #Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
👀 Зацініть Instagram — https://instagram.com/zrobleno_buhgalter
🧑🏻💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/
Отже кого це стосується. Облік мають вести:
ФОП/ФЛП на загальній системі,
ФОП на загальній або спрощеній системі, які є платниками ПДВ,
ФОП на загальній або спрощеній системі, які реалізують:
технічно складні побутові товари
лікарські засоби та вироби медичного призначення,
ювелірні вироби
Підприємці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі під час продажу товарів, наданні послуг, а також при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані вести податковий облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені у такому обліку. На всіх інших, тобто на абсолютну більшість ФОПів, нові правила НЕ розповсюджуються.
Як вести цей облік?
Облік товарних запасів здійснюється шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та продажу товарів.
ФОП, який здійснює діяльність у декількох місцях продажу має вести облік окремо по кожній точці, де реалізує товар або надає послугу на підставі первинних документів та документів на внутрішнє переміщення товарів.
Первинні документи, на підставі яких внесено записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Внесення даних щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації. Тобто не вдастся спочатку продати товар, а потім занести його до обліку.
Які наслідки?
У випадку, якщо до вас завітають контролюючі органи з перевіркою - вам необхідно буде пред’явити документи (у паперовому чи електронному вигляді) , які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу. Тобто якщо у Вас фізичний магазин з товарами, які відносяться до категорій про які ми говорили вище, то на кожен товар у Вашому магазині має бути первинка і перевіряючі мають право перевірити все.
Як уникнути ведення обліку?
Облік товарних запасів не будуть вести ФОП, які отримують виключно безготівкові оплати за роботу чи послуги.
Тобто, якщо ви перейшли виключно на безготівкову форму розрахунків, і перестали приймати оплати готівкою, через pos-термінал, інтернет-еквайринг, то Вам не потрібно буде вести облік товарних запасів.
Як виглядає цей облік?
Як вести товарний облік ФОП може обрати самостійно - у паперовій або в електронній формі. У формі ведення обліку товарних запасів необхідно вказувати:
- найменування постачальника товару, вид, дата, номер первинного документа, що підтверджує надходження або вибуття товару,
- вартість надходження товару,
- вартість продажу товару
Для ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, перший запис, що вноситься має відображати інформацію про залишки товарів, наявних на дату набуття ним обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів, тобто 26 Листопада 2021 року потрібно вже створити зручний для Вас документ, в якому буде зібраний увесь Ваш товар.
Які штрафи?
Якщо буде виявлено порушення під час перевірки - Вам загрожує штраф близько двох з половиною тисяч гривень за недбале ведення обліку. Тобто все не так страшно
Висновки
Дане нововведення, насправді, не внесе великі зміни у діяльності підприємців. ФОПи на загальній системі і так вели облік, так як щоб сплатити коректно податок на прибуток потрібно чітко розуміти, що як закуповується і коли продається. ПДВ-шники - теж саме. Неможливо адмініструвати бізнес з ПДВ без чіткого ведення обліку.
Ну і реалізуючи складні товари також краще, щоб облік вівся. Тому це, скоріше, не Зрада, а підштовхування законом до коректного ведення бізнесу.
Єдиним важливим аспектом є те, що ці первинні документи треба зберігати протягом 3 років на випадок, якщо до Вас завітає перевірка.
Пишіть у коментарях, що думаєте з цього приводу? Корисні нововведення, чи Вам буде з ними тяжко? Ну і підписуйтеся на наш канал, тут податковий консультант простими словами пояснює як легше вести бізнес.
#Бухгалтер Zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис