Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

«Питання життя і смерті – зібрати хліб з України»: ролик про голод 1921-23 рр. [English subtitles]

Цікаве
Опубліковано: 24 листоп. 2021 р.
Цього року виповнюється сто років від початку масового голоду на Поволжі, Північному Кавказі та на Півдні України. В Україні це був перший масовий голод, що став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років.

Масштаби голоду на півдні України більшовики всіляко приховували, ведучи мову лише про «продовольчі труднощі». Нині Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України оцінює втрати українців від надсмертності в 1921-23 роках на рівні 935,8 тисяч осіб. 40% із них становили діти до 14 років.

Масовий голод пригасив і селянський повстанський рух, що ширився Україною. Більшовики це врахували. Уже за десять років вони застосують практику «впокорення голодом», організувавши в Україні штучний Голодомор-геноцид, щоб закріпити свою політику на окупованих землях.

Ролик створено Українським інститутом національної пам’яті спільно зі студією «Диваки-продакшн». У ролику використані історичні фото та відеоматеріали із фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного.

Завантажити ролик у професійній якості можна тут: https://tinyurl.com/2ee2dnxn
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить