Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

День пам'яті політичних репресій

Опубліковано: 16 трав. 2021 р.
Третьої неділі травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій - мільйонів загублених життів, бездумно знищених радянським тоталітарним режимом.

По всій Україні розкидані місця масових поховань людей, позбавлених свободи, гідності, майна, замордованих та безвинно страчених: П’ятихатки у Харкові, Рутченкове поле у Донецьку, Дем’янів лаз у Прикарпатті, Суча балка на Луганщині, урочище Триби на Полтавщині, Халявин біля Чернігова. Такі ж братські могили є і у Вінниці, Умані, Житомирі, Бердичеві, Львові, Запоріжжі, Одесі та багатьох інших містах. В більшості їхня вина була лише в тому, що вони були громадянами Радянського Союзу і жили в часи сталінського «Великого терору» 1937–1938 років.

Найбільше місце поховань жертв репресій – Биківнянський ліс біля Києва. Тут у 1937-1941 роках знайшли свій останній спочинок від 20 до 100 тисяч безневинно розстріляних жертв комуністичного терору. Кілька років сюди практично щодня звозили тіла жертв НКВД, замордованих у їхніх катівнях. Серед них - письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших безневинних жертв.

Про це треба пам'ятати завжди. Саме про це нагадує проникливий ролик, створений Творчою майстернею Bober Film Studio (режисер - Діана Горда) за підтримки Українського інституту національної пам'яті та Меморіального заповідника "Биківнянські могили".
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить