Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Мазепинське Євангеліє [Презентація в Софії Київській спеціально для Радіо Свобода] 08 січня 2022 р.

Цікаве
Опубліковано: 13 січ. 2022 р.
Підписатися
У сюжеті для видання “Радіо Свобода” йдеться про презентацію Мазепинського Євангелія арабською мовою у головній святині України — “Софії Київській”.

Детальніше: https://www.radiosvoboda.org/a/yevanheliye-ivana-mazepy/31650805.html
Щоб не пропустити вихід фільму "Євангеліє від Івана Мазепи" - не забудьте підписатись на YouTube канал!

З січня 2022 року Євангеліє, яке віднайшов Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ, експонуватиметься у Софійському соборі. А отже доповнить низку інших національних реліквій.

Мазепинське Євангеліє було надруковане в січні 1708 року (рівно 314 р. тому) у місті Алепо коштом гетьмана Мазепи. У такий спосіб він підтримав віруючих Антіохійського Патріархату на прохання Патріарха Афанасія Даббаса ІІІ. Символічно, що нащадки Патріарха Даббаса ІІІ — Сезар Даббас з родиною — прибули спеціально на презентацію в Україну.

Під час презентації Мазепинського Євангелія Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) вперше за 30 років незалежності України відслужив заупокійну літію по гетьману Іванові Мазепі в стінах святої Софії.

Відбулась також екскурсія унікальною капелою Івана Мазепи у Софійському соборі у супроводі багаторічної дослідниці Софії Київської, д.і.н. Надії Нікітенко.

У виконанні братчика Київського кобзарського цеху лірника Яреми (Вадима Шевчука) вперше за більш ніж сотню років прозвучала «Софійська колядка», яку у Софійському монастирі співали у XVII ст.

Символічно, що у січні завершилися зйомки документального фільму “Євангеліє від Івана Мазепи” (автор — Ігор Осташ, режисер — Станіслав Литвинов, оператор — Михайло Шелест). Його презентація запланована на березень 2022 року. У цьому сюжеті режисер фільму розповів про особливості та унікальність стрічки.

______
Відео доступне за посиланням: https://youtu.be/C1qWtKcjIPQ
#ТворимоКультуруРазом
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить