Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Чому забруднюється фасад: причини, проблеми, лайфхаки і як його очистити

Опубліковано: 9 лип. 2021 р.
Дуже часто мешканці стикаються з проблемою, коли фасад їх будинку швидко забруднюється і покривається пліснявою і грибком. Додивитеся це відео до кінця і ми розповімо вам про чотирьох основних фактори, які впливають на появу цієї проблеми і дамо кілька простих рекомендацій, як цього уникнути.

Фасад будівлі брудниться від зовнішніх причин, таких як пил, опади, біокоррозія. Тому перш, ніж утеплювати і декорувати зовнішні стіни, зверніть увагу на наступні чотири фактори. Саме від них буде залежати який утеплювач, клей, штукатурку та фарбу вам потрібно буде вибрати.

Отже, 1 фактор:
Дуже важливо, де саме розташований ваш будинок. Наприклад, фасад будівлі, яка стоїть біля проспекту буде забруднюється набагато швидше, ніж у будинку на другорядній вулиці в глибині кварталу. Тут потрібно брати в розрахунок відстань від дороги, інтенсивність руху та наявність зелених насаджень між дорогою і будинком.

2 фактор
Потрібно врахувати, що північна сторона будівлі набагато сильніше піддається біокоррозіі. Вона найдовше сохне після опадів, тому що не освітлюється сонцем. Через це тут частіше з'являється цвель і грибок. Щоб уникнути цих проблем, потрібно при утепленні фасаду обов'язково дати повністю висохнути шарам клея, штукатурки та фарбі згідно з рекомендованим строком, що зазначений на упаковці. При необхідності використовувати гідроізоляцію і матеріали на силіконовій основі.

3 фактор
Всі фасадні системи можна умовно поділити на три типи по швидкості забруднення:
- ті, що швидко забрюднюються
- звичайні
- та самоочисні.

Вони відрізняються за складом, що відповідно впливає на ціну.

Наприклад, ті, що швидко забруднюються, рекомендується використовувати лише в місцях, де зовнішній вплив мінімальний — якщо дім стоїть, наприклад, біля лісу, не з північного боку, не поруч з дорогою.

Звичайні системи витримують середнє навантаження, а ось коли біля будинку пролягає дорога, коли він закритий від сонця або коли більша його частина виходить на північний бік, рекомендується використовувати самоочисні системи, зокрема силіконові фарби та штукатурки які мають високий захист від зовнішнього впливу та біокорозії.

Грунт для розведення силіконових виробів Armix G-3
https://armix.ua/product/hruntovka-dlia-sylikonovoi-farby-ta-shtukaturky-armiks-g-3/

Фарба грунтуюча силіконова Armix GF-2
https://armix.ua/product/sylikonova-farba-hrunt-armiks-gf-2/

Силіконова штукатурка «короїд» Armix XK
https://armix.ua/product/sylikonova-shtukaturka-armiks-koroid-xk/

Силіконова штукатурка «баранек» Armix XB
https://armix.ua/product/shtukaturka-sylikonova-armiks-baranek-xb/

Фарба фасадна силіконова Armix XF
https://armix.ua/product/farba-sylikonova-fasadna-armix-xf/

4 фактор
Звертайте увагу, чи багато ваш будинок має різних архитектурних елементів: водостоків, виступів і так далі. Чим менше їх буде, особливо з північного боку, тим фасад буде забруднюватися повільніше. Якщо ж ні — то знову рішення у застосуванні гідроізоляції та самоочисних систем.

Напишіть в коментарях, які ще фактори, що впливають на забруднення фасаду ви знаєте. За найцікавішу та правильну відповідь ми подаруємо "міцну суміш" для справжніх виконавців.

Навіть, якщо застосовувати самоочисну систему, фасад все одно доведеться періодично мити та фарбувати. Різниця в тому, як швидко це станеться. Зазвичай період може тривати від 3 до 10 років в залежності від системи, яку ви обрали.

Для миття фасаду застосовують хімічні миючі засоби та автоматизовану ручну техніку. Після миття фасаду треба дати йому висохнути, а потім рекомендується зафарбувати стіни силіконовою фарбою.

Підіб'ємо підсумки:
Обирайте систему утеплення відповідно до наступних факторів:
- розташування будинку,
- наявність дороги біля нього з інтенсивним рухом,
- наявність зелених насаджень,
- наявність архітектурних елементів, особливо з північної сторони.

В залежності від обраної системи, фасад все одно треба буде мити та фарбувати. Але чим краще буде система, тим довший буде цей період.

Якщо вам сподобалося відео ставте “лайк”, підписуйтесь на канал і до зустрічі!

Ведучий: Максим Сай
Головний технолог: Назар Гіль
Оператор: Юрій Балух
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить