Original video © https://www.youtube.com/watch?v=TPSQJXqSwTg
MIG ЗВАРЮВАННЯ - https://youtu.be/VE3GJ0L4ang
НАШ САЙТ - http://canada.org.ua/
Ім'я на Padcasts платформах (Apple, Google, Spotify та ін): uaincanada2day
Фейсбук: https://www.facebook.com/uaincanada2day/
Інстаграм: https://www.instagram.com/ua_in_canada_2day/
Твітер: https://twitter.com/UAinCanada2DAY
Електронна пошта: canadaorgua@gmail.com
Що таке зварювання гнучким порошковим електродом? Це електродугове зварювання що використовує гнучкий електрод з порошковим наповнювачем. В Сполучених Штатах Америки цей процес називається FCAW або порошково дротове дугове зварювання. Обладнання яке використовується подібне, а інколи навіть ідентичне до зварювання MIG. Перегляньте відповідне відео на нашому каналі - посилання в описі під відео.
В цьому відео ми пояснимо важливу відмінність між цими двома типами зварювання. В електродуговому зварюванні що використовує гнучкий електрод з порошковим наповнювачем використовується спеціальний пристрій що подає електрод. Важливим компонентом цього пристрою є диск що забезпечує подачу електроду без ушкоджень та непотрібних перегибань.
Аналогічно до MIG зварювання електрична дуга формується завдяки контакту електрода і зварювальної поверхні. В наслідок цього метал електроду та розплавлений метал зварювальної деталі починають перемішуватись та утворюють зварювальну суміщ яка з’єднує дві деталі до купи. Метал зварювальної поверхні називають базою, а метал електроду - наповнювачем. Тобто як і при MIG зварюванні електрод стає частиною кінцевого продукту.
Порошок в середині електроду буває двох основних типів. FCAW-S самоекранований (самозахищений) та FCAW-G газоекранований. Важливо розуміту різницю між цими двома електродами. Самоекранований електрод при зварюванні вивільняє газ який запобігає реакції між розплавленим металом і киснем або з вологою що міститься в повітрі. Перевагою цього методу зварювання є те що вам не потрібен екрануючий газ, що робить обладнання більш компактним. Також цей метож менш чутливий до поривів вітру та інших несприятливих умови при роботі на відкритому повітрі.
Газоекранований електрод потребує подачу захисного газу аналогічно до TIG та MIG зварювання - відео є на нашому каналі. В якості газу використовується чистий CO2, або суміші на базі Аргону. Цей газ запобігає реакції між розплавленим металом і киснем або з вологою що міститься в повітрі. Цей газ постачається з балонів через трубку всередині зварювального рукава. Інтенсивність подачі газу регулюється пристроєм на балоні.
Перевагою газоекранованого електроду це його ціна та ціна екрануючого газу CO2. Інша перевага це швидкість з якою може відбуватись процес зварювання.
Обидва типи електродів формують шлаковий наліт, що захищає зварювальний шов та робить його більш охайним.
Зварювальний апарат має налаштування процесу зварки. Найважливішими з них є полярність, швидкість подачі електроду і напруга. Спусковий гачок на руків’ї це лише перемикач увімкнути та вимкнути. Для зварювання більшості матеріалів використовується постійний струм. Або DC. Такий тип струму використовується в автомобільних акумуляторних батареях. Один провід завжди є + інший -
В самоекранованих електродах, електрод це - а зварювальна поверхня +. Така комбінація маркується DCEN, DC означає постійний струм, а EN означає “Електрод Негатив” тобто - на електроді. Це також називається пряма полярність.
В газоекранованих електродах все навпаки, електрод це + а зварювальна поверхня -. Така комбінація маркується DCEP, DC означає постійний струм, а EP означає “Електрод Позитив” тобто + на електроді. Це також називається змінна полярність.
Увага ми навели найпопулярніші налаштування, завжди звіряйтесь з данними від виробника.
Зварювальний апарат утворює електричний ланцюг між електродом та зварювальною поверхнею. Для цього другий провід прилаштовується до зварювальної поверхні.
Підсумовуємо зварювання гнучким порошковим електродом відбувається подібно до MIG зварювання - відео дивіться на каналі. При зварюванні може використовуватись самоекранований що не потребує додаткового газового обладнання та газовоекранований - який відповідно потребує екрануючого газу. Електрод розплавлюється і стає частиною зварювальної суміші, порошковий наповнювач утворює захисний або екрануючий газ.
розгорнути опис
згорнути опис