Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Де закінчується Україна: НОВГОРОД?

Цікаве
Опубліковано: 6 черв. 2021 р.
Підписатися
Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин - https://www.youtube.com/watch?v=zNFUqradyV4
Найтемніша пляма в історії України! - https://www.youtube.com/watch?v=WOmw9begJzQ

Підтримати канал на Патреон: https://www.patreon.com/join/imtgsh
Підтримати гривнєю: https://privatbank.ua/sendmoney?payment=ab8ace8836
Підтримати $ чи €: IBAN: UA583052990000029008828900113 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: http://bit.ly/kapranov_books
Стікери у телеграм: https://t.me/addstickers/imthsh

Кожен з нас від шкільних років знає: перший князь Русі Ігор приплив до Києва з Новгорода під опікою свого дядька Олега, який сказав: зі мною син Рюрика і на цій простій підставі убив місцевих правителів Аскольда і Діра. Старше покоління навіть може пригадати, що Рюрик – це варязький або ж шведський князь, який прийшов на запрошення Новгорода разом із братами Синеусом і Трувором. На цій події базується вся російська міфологія і засновується родовід київських, а згодом володимирських та московських князів – Рюриковичів. Ну а, особливої ваги варязька теорія набрала у двадцять першому столітті, коли після розвалу Радянського Союзу Росія почала втрачати власну історію. Судіть самі: Київ тепер столиця України, незалежної держави із власним минулим, власними міфами та власними історичними орієнтирами, а Росія залишається неначе голою – ну не визнавати ж насправді, що Москву заснували ординці, що історія країни починається з так званого татаро-монгольського іга, що вона була вічною периферією навіть для Золотої Орди і здобула сьогоднішній статус лише загарбанням та пограбуванням. Ні, це не по-пацанськи і не по-імперськи.
А нам що до цього? – запитаєте ви. Хай бавляться своїм Новгородом, аби від Києва відчепилися. Так то воно так. Але ви ж розумієте – якщо Рюрик їхній, значить і його син Ігор, і всі наступні князі, і вся династія аж до Івана Грозного чиї? Отож. А з іншого боку існує така штука, як історична правда, яку на жодній козі не об’їдеш, хай би навіть її поганяли з Кремля.

Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить