Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Монастир у Підкамені

Подорожі
Опубліковано: 28 трав. 2021 р.
Підписатися
Перша згадка про монастир датується 1464 роком у зв'язку із заснуванням містечка Підкамінь. Назва походить від велетенського каменя, що височіє на сусідньому з монастирем пагорбі.
Монастир був справжньою фортецею, оточений бастіонами та мурами з круглими двоярусними вежами.
Первісні будівлі комплексу не збереглися, 1519 року вони були зруйновані під час турецької навали. А теперішній костел Внебовзяття Діви Марії зводили з перервами протягом майже всього ХVII століття.
Активну участь у фінансуванні його будівництва брав король Ян III Собєський, який народився неподалік – в Олеському замку.
У XVIII столітті монастир переживає період розквіту, тут служать близько 150 ченців. Стіни і склепіння були багато оздоблені розписами, різьбою та ліпниною. А після коронації ікони Підкамінської Божої Матері різко зростає кількість паломництв до святині.
У 1719 посеред подвір’я встановили високу коринфську колону з позолоченою фігурою Богородиці. Поруч за проектом італійських архітекторів спорудили барокову каплицю-ротонду.
Після поділу Польщі австрійська влада стала розпускати монастирі. Така доля у 1780 спіткала і Підкамінський комплекс. Розібрали значну частину оборонних споруд, вивезли арсенал та бібліотеку.
Найбільших руйнацій монастир зазнав у період першої та другої світових воєн. А після 1945 року комплекс використовувався як в'язниця, конюшні, склад, гаражі для сільгосптехніки. У 1950-х на місці в’язниці заснували психоневрологічний диспансер закритого типу, який діє тут досі.
Лише у 1997 році до монастиря повернулися ченці, об'єкт переданий під опіку монахів-студитів УГКЦ.
Монастир отримав назву “Походження Древа Христового”, почалося впорядкування території та реставраційні роботи. Усі споруди отримали новий дах, відновлені поруйновані склепіння.
В останні роки комплекс реставрують в основному за кошти Європейського Союзу. Попереду ще багато роботи.-----------
Якщо вам подобаються відео, підтримайте канал, підписавшись https://goo.gl/NQUuTU. І клацніть на дзвіночок, щоб отримувати сповіщення про нові ролики.


https://goo.gl/NQUuTU - Підписуйтеся на Ютуб-канал

https://www.patreon.com/nebolviv - підтримати матеріально

https://www.instagram.com/nebolviv/ - Фото і відео з неба в Інстаграм

https://www.facebook.com/nebolviv/ - Панорами на Фейсбуці

https://t.me/nebolviv - Телеграми з неба
Рубрика на Збручі https://zbruc.eu/taxonomy/term/34288

Знято на DJI Mavic 2 Pro і Sony ZV-1

Музика Scott Buckley - https://www.scottbuckley.com.au

!!! Публікація цього відео в інтернеті дозволена лише у вигляді репосту. Закачуючи відео у свій акаунт ви порушуєте авторське право, такий ваш пост за скаргою автора буде видалено адміністрацією соцмережі.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить