Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook - Розважальні - Музика - Про кіно - Ігри - Цікаве - Суспільство і політика - Подорожі - Технології - Влоги - Буктюб (про книги) - Хобі та робота - Спорт - Їжа

Подорожі Палац Лянцкоронських у Роздолі

Переглядів: 5 000
Опубліковано: 29 лют. 2020 р.
Підписатися
Якщо вам подобаються відео, підтримайте канал, підписавшись https://goo.gl/NQUuTU. І клацніть на дзвіночок, щоб отримувати сповіщення про нові ролики.

https://www.patreon.com/nebolviv - станьте патроном каналу

-----

Селище Розділ на Львівщині, тут знаходиться колись найбільший та найрозкішніший маєток Галичини.

Палац стояв посеред великого парку в англійському стилі, в якому висадили десятки видів екзотичних рослин.

Маєток збудувала у 1740 році і володіла протягом кількох поколінь родина Жевуських, а згодом він перейшов до Лянцкоронських та був суттєво розбудований. До будівництва палацу доклався архітектор Бернард Меретин, а пізнішу реконструкцію 1874 здійснював Юліан Захарієвич.

Граф Кароль Лянцкоронський зібрав тут величезну колекцію, яку складала різночасова зброя, килими, гобелени, порцеляна, бібліотека з 20 тисяч томів, картинна галерея з роботами Рафаеля і Рембрандта. Частину у 1939 вивезли до Польщі, а решту згодом – до Ермітажу та інших музеїв СРСР. В маєтку влаштували санаторій.

У 2001 році палац передано у приватну власність. З того часу його стан став катастрофічно погіршуватися.

Директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький віднайшов у маєтку і фактично врятував кілька античних мармурових скульптур ІІ століття. Зараз вони знаходяться в Палаці Потоцьких у Львові.

У 2015 через суд палац було повернуто у державну власність, однак, руйнування пам’ятки не припиняється. Парк перетворюється на хащі, а палац під загрозою повного руйнування.


-----------

Якщо вам подобаються відео, підтримайте канал, підписавшись https://goo.gl/NQUuTU. І клацніть на дзвіночок, щоб отримувати сповіщення про нові ролики.

https://www.patreon.com/nebolviv - станьте патроном каналу

https://goo.gl/NQUuTU - Підписуйтеся на Ютуб-канал

https://www.instagram.com/nebolviv/ - Фото і відео з неба в Інстаграм

https://www.facebook.com/nebolviv/ - Панорами на Фейсбуці

https://t.me/nebolviv - Телеграми з неба

Знято на DJI Mavic 2 ProCO.AG Music - We cannot defend you


 !!! Публікація цього відео в інтернеті дозволена лише у вигляді репосту. Закачуючи відео у свій акаунт ви порушуєте авторське право, такий ваш пост за скаргою автора буде видалено адміністрацією соцмережі.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить