Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз (також відомий як міст Кличка, Володимирський міст) — металевий трипролітний балковий міст довжиною 216 метрів, зведений в центральній частині Києва.
Підпишіться на канал: https://www.youtube.com/channel/UCrAervu_vE5zGm2GMPJcttg?sub_confirmation=1
Ідеї спорудження пішохідного мосту з парку «Володимирська гірка» (від пам'ятника Володимиру) до Хрещатого парку (Арки дружби народів) існували ще за радянських часів.
Наприкінці 2017 року був представлений сучасний проєкт велосипедно-пішохідного мосту. Уже в грудні 2018 року почалися будівельні роботи, які завершилися до дня Києва, 26 травня 2019 року.
25 травня 2019 року відбулася церемонія відкриття пішохідного мосту між Аркою дружби народів та Володимирською гіркою. У церемонії взяв участь міський голова Києва Віталій Кличко. За його словами, у будівництві мосту використані 90% вітчизняних матеріалів. Він також зазначив, що будівництво самого мосту обійшлося у 275 мільйонів гривень, будівництво фонтану, благоустрій територій і прокладання мереж — близько 90 мільйонів, укріплення схилів — 55 мільйонів гривень.
Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз має трипролітну будову. Несуча балка — металева цільнозварна, довжиною 216 метрів (від одного деформаціного шва до іншого), спирається на дві проміжні залізобетонні опори та два кінцеві упори. Балка має два вигини в горизонтальній площині з архітектурно-естетичних міркувань. Перильні огородження виконані з металу та скла. Залізобетонні опори облицьовуються дзеркальними панелями.
У місцях повороту мосту проєктом передбачені оглядові майданчики зі скляними вставками в підлозі. До опори, яка розташована біля брами сходів до пам'ятника Магдебурзькому праву, має бути прилаштований пасажирський ліфт для підйому на міст.
Пам'ятник Магдебурзькому праву в Києві (Колона Магдебурзького права, також Пам'ятник хрещення Русі; нижній пам'ятник святому Володимиру) — пам'ятник на честь повернення Києву Магдебурзького права. Монумент традиційно вважається найстарішим з існуючих пам'ятників у Києві. Пам'ятник Магдебурзькому праву розташований на Дніпровських схилах, біля Набережного шосе на київському Подолі.
Пам'ятник був поставлений на честь повернення місту в 1802 році Магдебурзького права, яке воно вперше дістало ще у XV столітті. Цю подію кияни святкували три дні ілюмінаціями й балами, а пізніше зібрали 10 тис. руб. на будівництво каплиці й пам'ятника з фонтаном. Автор пам'ятника — відомий київський архітектор Андрій Меленський. Цегляний павільйон над джерелом було освячено 15 серпня 1802 року.
Пам'ятник Володимиру Великому — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.
Володимирська гірка — парк у Києві, закладений у середині XIX століття. Парк розміщений на верхній та середній терасах Михайлівської гори. Верхня частина цієї гори була зайнята спорудами міста Ізяслава та Михайлівського Золотоверхого монастиря. З Північного Сходу межує з Поштовою площею, зі Сходу – з Володимирським (колишнім Олександрівським) узвозом. Впорядкування, планування схилів розпочалося у 1830-х роках.
#Київ #ДеньКиєва #ВолодимирВеликий #ВолодимирськаГірка
розгорнути опис
згорнути опис