🌿 Традиції святкування Великодня завжди різнилися і трансформувалися з часом.
У різних регіонах України, у просторах сільської чи міської культур та у різні історичні періоди, українці писали писанки зі своїми орнаментами, випікали Великодній хліб за особливими рецептами, вишивали нові сорочки та святкові рушники.
Радянський Союз був великою перепоною для святкування Великодня: влаштовувалися трудові збори колективів у день свята, таврувалися ті, хто публічно виявляв своє долучення до нього.
Та бажання доєднатися до дива, яке об’єднує усіх у спільному переживанні радості та сяйва, сильніше за політичні режими та тимчасові перепони.
✨ Тож і сьогодні ми продовжуємо святкувати Великдень. В містах, містечках, селах, разом з родиною, близькими, друзями. Ми випікаємо паски чи робимо сирні, замовляємо в пекарнях чи їдемо до бабусі за її домашнім, традиційним Великоднім хлібом.
Так, не всі Великодні кошики нагадують автентичні та традиційні. Не всі прикрашають паски традиційними сваргами з тіста чи грають «навбитки». Та головні елементи зберігаються – ритуальний хліб та крашанка, які є символами куди більше, аніж просто їжею.
Разом з ЇжеюКультурою, ділимося з вами сучасною атмосферою свята, а ще, дякуємо кожному, хто у свій особливий спосіб долучається до продовження традиції.
_______________
📸 відео та монтаж - Юлія Остроушко
розгорнути опис
згорнути опис