Скільки ми платимо податків із зарплати? В Україні є #Податки, які утримуються із нарахованої зарплати (так звані утримання із #Зарплата) та страхові внески по найманим працівникам за рахунок підприємства, так звані нарахування на фонд заробітної плати.
Ще відео на цю тему:
👉 Найняті працівники або ФОПи? → https://youtu.be/7b-ddR7FOZ0
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ → https://youtu.be/NqKmA4RT6EY
🕒 0:00 — Податки з Зарплати
🕒 2:06 — Інші відрахування з Зарплати
🕒 3:08 — Що платить роботодавець
❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/
Утримання із зарплати – це ті суми, на які зменшується сума нарахованої заробітної плати при її виплаті. До них належать: податок на доходи фізичних осіб, що складає 18% та військовий збір з зарплати, що складає 1,5%. Також можуть бути ще інші неподаткові утримання, наприклад – аліменти або інші утримання по виконавчим листам, добровільні відрахування до недержавних пенсійних фондів тощо.
Якщо від нарахованої зарплати відняти ПДФО та військовий збір, а також інші утримання, якщо такі є, то отримаємо так звану зарплату “чистими”, або ще її назвають - “на руки”. Отже, із зарплати вираховують 19,5% податків. Що ще?
Отже, якщо працівники можуть мати право на податкову соціальну пільгу, то вона зменшує базу оподаткування ПДФО при нарахуванні заробітної плати. Звичайна ПСП встановлюється у розмірі 50ти відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Отже, ПСП в 2021 р. складає 1135,00 грн. Збільшення прожиткового мінімуму протягом року не впливає на ПСП. Також існують соціальні та підвищені ПСП.
Окрім податки з авансу та із зарплати працівника ще можуть утримуватися певні суми на основі виконавчого листа, наказу керівника підприємства або власною заявою працівника. Наприклад, це можуть бути: аліменти, відшкодування заподіяної підприємству шкоди, профспілкові внески, внески до благодійних фондів чи інших громадських організацій, погашення банківського кредиту, погашення наданої підприємством позики тощо. Усі ці утримання, включаючи аліменти, розраховуються уже після утримання податків – ПДФО та ВЗ. Однак, при нарахуванні таких додаткових утримань слід пам’ятати про те, щоб загальна сума утримань не перевищила обмеження у 20% зарплати, в окремих випадках 50%, а при утриманні аліментів на неповнолітніх дітей загальний розмір усіх утримань при кожній виплаті зарплати не може перевищувати 70 %.
По всім найманим працівника роботодавці мають нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок. Взагалі він податком не вважається, а є страховим платежем. Це обов’язковий платіж до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. ЄСВ – не належить до утримань, так як не вираховується з зарплати, а нараховується окремо та сплачується за рахунок роботодавця і є його витратами, а не робітника. На суму так званої «чистої зп» він не впливає.
Отже, підприємство чи ФОП за найманих працівників у загальному випадку ще додатково сплачує 22% ЄСВ. Якщо на підприємства використовується праця осіб з інвалідністю, то за них ставка ЄСВ складає - 8,41%.
По ЄСВ також є мінімальні та максимальні обмеження: протягом січня -листопада 2021 року мінімальна сума ЄСВ сплачується з 6000грн., а максимальна - з 90000, у грудні цього року ці суми будуть відповідно - 6500 та 97500. Якщо зарплата працівника за місяць нижча за мінімальну, то донараховується ЄСВ на суму різниці з мінімальною базою. Але мінімальна база ЄСВ не застосовується у тих випадках, коли працівник перебуває у трудових відносинах неповний місяць – прийнятий не в перший робочий день місяця та звільнений не в останній; коли працівник є зовнішнім сумісником; або коли працівнику за місяць не було нараховано взагалі ніяких виплат: ні зарплати, ні лікарняних, ні відпускних, ні декретних, тобто нічого.
#Бухгалтер zrobleno
#Zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис