Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

19.08.21 Медичні послуги та ліки для пацієнтів з розладами психіки та поведінки. Пресбрифінг НСЗУ

Опубліковано: 19 серп. 2021 р.
Завдяки трансформації медичної системи покращується доступність послуг у сфері психічного здоров’я. Один з ключових акцентів в Програмі медичних гарантій-2021 – наближення медичної допомоги до пацієнта. НСЗУ робить акцент саме на амбулаторну психіатричну допомогу і відмову від тривалих госпіталізацій в стаціонарі. Які стигматизують пацієнтів і позбавляють їх соціальних зв’язків.
📌З липня цього року Національна служба здоров’я ввела новий пакет - психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами. Пацієнт перебуває у психіатричній лікарні лише до моменту стабілізації стану. А після - повертається додому. І там не залишається без медичного супроводу.
За потреби мобільна команда приїжджає до пацієнта і надає йому допомогу там, де він перебуває. Команда забезпечує психіатричний огляд та визначає вид медичного супроводу. Разом з пацієнтом чи його законними представниками члени мобільної команди складають індивідуальну програму лікування. І графік візитів, який залежить від потреби пацієнта. Оплачує цю послугу Національна служба здоров’я.
Увесь перелік послуг, які надає мобільна мультидисциплінарна команда, є безоплатним для пацієнта. Щоб отримати послуги за цим пакетом, необхідно мати направлення лікаря, з якими укладена декларація або ж направлення психіатра.
Договір за пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» має 61 медзаклад. Заклади, які утворили мобільні команди, є у кожній області України. Тариф на медичні послуги з мобільної психіатричної допомоги становить понад 50 тисяч гривень на місяць. Стільки платитиме Національна служба здоров’я за кожну таку команду.
📌За Програмою медичних гарантій пацієнт може отримати безоплатно психіатричну допомогу не лише від мобільних команд, а й в стаціонарі та амбулаторно. 94 медзаклади надають психіатричну допомогу в стаціонарі за договором з Національною службою здоров’я. Серед них і монопрофільні заклади і багатопрофільні лікарні.
До психіатра можна звернутися без направлення. Така послуга для пацієнта буде так само безоплатною.
📌Дії Національної служби здоров’я спрямовані на те, щоб покращити якість та доступність послуг у сфері ментального здоров’я. Зміни в системі психіатричної допомоги назріли давно. І вони стосуються не лише медичної, а й соціальної та етичної складової. Національна служба здоров’я оплачує лише медичну допомогу. Проте історично склалося так, що значна частина пацієнтів, які перебували у психіатричних стаціонарах, потребували саме догляду, а не лікування. Проте соціальні послуги повинні надаватися не за рахунок медичного бюджету.
📌Ще одне важливе нововведення - з 1 жовтня пацієнти з розладами психіки та поведінки зможуть отримувати ліки безоплатно або незначною доплатою за програмою реімбурсації. Для цього потрібен буде електронний рецепт. Виписуватимуть рецепти лікарі-психіатри та лікарі-неврологи. Як для дорослих пацієнтів, так і для дітей.
Перелік міжнародних непатентованих назв, які підлягатимуть реімбурсації, вказано у Постанові №133 від 15 лютого 2021 року. Зокрема це Фенітоїн, Карбамазепін, Вальпроєва кислота, Ламотриджин, тощо. Щодо конкретних торговельних назв - побачити, які саме виробники ліків долучились до програми, можна буде після проведення процедури включення торговельних назв лікарських засобів до Реєстру ліків, які підлягають реімбурсації.
Підпишіться на канал ► https://bit.ly/NHSUYoutube

Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
Facebook НСЗУ ► https://www.facebook.com/nszu.ukr
Facebook НСЗУ для пацієнта ► https://www.facebook.com/nszu.care
Telegram канал НСЗУ ► https://t.me/NSZU_gov
Instagram канал НСЗУ ► https://www.instagram.com/nszu_gov/
Twitter канал НСЗУ (англ.) ► https://twitter.com/NSZU_gov

Сайт НСЗУ ► https://nszu.gov.ua/

#НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить